Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Stroll przejmuje Force India
Stroll przejmuje Force India

Stroll przejmuje Force India

2018-08-08 - G. Filiks     Tagi: Zespoły F1, Formuła 1, Stroll, Force India F1
Zespół Force India w Formule 1 znalazł nowego właściciela. Zgodnie z ostatnimi przewidywaniami w mediach, ekipa przechodzi w ręce Lawrence'a Strolla, ojca Lance'a Strolla.

Szósty team klasyfikacji generalnej konstruktorów stopniowo miał coraz większe długi, aż w końcu trafił pod zarząd komisaryczny - z inicjatywy jeżdżącego dla niego Sergio Pereza. Meksykanin formalnie domaga się niezapłaconego wynagrodzenia za starty, ale wyjaśniał dziennikarzom, że tak naprawdę ratuje stajnię, ponieważ groziło jej zamknięcie.
Stroll przejmuje Force IndiaStroll przejmuje Force India
We wtorek wieczorem poinformowano, że administratorzy Force India zgodzili się sprzedać zespół Strollowi oraz kilku innym biznesmenom, tworzącym konsorcjum.

Kanadyjski miliarder wraz ze swoimi partnerami ma spłacić wszystkie długi ekipy i zapewnić jej dalsze funkcjonowanie. Każdy z 405 członków stajni zachowa pracę. Jak nietrudno się domyśleć, Stroll wkrótce zakończy dofinansowywanie Williamsa, zabierze stamtąd syna i umieści go w swoim zespole.

Mówiło się, że Strollowie mogą zabrać do Force India także naszego Roberta Kubicę, aby był niejako nauczycielem dla Lance'a.

Oznaczałoby to pozbycie się z zespołu obydwu jego aktualnych kierowców - Pereza i Estebana Ocona.
Lawrence Stroll działa w branży odzieżowej. Razem z 59-latkiem Force India nabywają Andre Desmarais, Jonathan Dudman, John Idol, John McCaw Jr, Michael de Picciotto oraz Silas Chou.

Oczekuje się, że zespół wyjdzie spod zarządu komisarycznego w ciągu 2-3 tygodni. Czyli być może przed końcem trwającej przerwy wakacyjnej w F1.
Stroll przejmuje Force IndiaStroll przejmuje Force India
Mając nowego właściciela, Force India najprawdopodobniej zmieni nazwę na sezon 2019.

Dotąd team należał przede wszystkim do indyjskich biznesmenów - Vijaya Mallyi i Subraty Roya. Od pewnego czasu obaj mają poważne problemy z prawem. Drugi z wymienionych przebywa w więzieniu.Udziały w zespole posiadała również holenderska rodzina Mol.

Dzięki znalezieniu nowych inwestorów Force India powinno zyskać środki na wdrożenie do bolidu ważnych poprawek, które są już zaprojektowane i tylko czekają na wyprodukowanie.
Stroll przejmuje Force IndiaStroll przejmuje Force India

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MotoGP 20 - zwiastun gry


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
13

Komentarze do:

Stroll przejmuje Force India

Stroll przejmuje Force India
może 2018-08-08 09:57
już nie będą różowe
Stroll przejmuje Force India
ZonesPL 2018-08-08 10:10
kolor zapewne moze zostac bo to kolor glownego sponsora BWT a sponsor raczej zostanie, tylko tyle co moga dodac inne kolory zeby to fajnie wygladalo, tyle co pewne to ze zmnia nazwe
Stroll przejmuje Force India
Homuongous 2018-08-08 11:38
Miliarder Papa Stroll kupił sobie Team F1 bo ma taki gest by sobie kupić hahahahaha Kubica może odetchnąć z ulgą, będzie służył i pomagał Lance'owi w nowym teamie... czasami dadzą mu się przejechać bolidem F1 ale tylko jak będzie grzeczny hahahahaha
Stroll przejmuje Force India
Tajman 2018-08-08 11:50
Kubica podobno nie skończył podstawuwki... marny z niego "grajek". Jego wychowawczyni ze szkoły mówiła, że poległ z gramatyki... żal.
Stroll przejmuje Force India
Gwiazda 2018-08-08 12:24
Wzięcie RK to byłby strzał w stopę, on jest przereklamowany, lepszymi kierowcami jest Perez i Ocon, mam nadzieje że któryś z nich zostanie w zespole.
Stroll przejmuje Force India
A ty tajman 2018-08-08 15:31
skończyłeś podstawówkę, uczysz sie pewnie dalej a głupi i biedny jak byłeś tak bedziesz do końca życia.
Diesel Power
Stroll przejmuje Force India
Diesel Power 2018-08-08 15:50
Sezon transferowy zapowiadał się nudno, a tu jednak się rozkręcił na całego. Teraz czekamy na ruchy kolejnych osób i zespołów. Co zrobi Mercedes, żeby wcisnąć Ocon'a, do któregoś z zespołów? Jaki będzie skład w FI? Co z drugim kierowcą Williamsa, bo można się domyślać, że Stroll zmieni zespół na następny sezon. Czy Haas wyrzuci Grosjean'a i kto ewentualnie zajmie jego miejsce? Czy Perez się utrzyma w Formule? Co dalej z składem McLarena? Prawie jak dobry kryminał. :-)
Stroll przejmuje Force India
OBIGO 2018-08-08 18:37
Lance pewnie już po wakacyjnej przerwie będzie w Force India. Ocon zostanie na lodzie. Żadna starta, to zwykły pay driver utrzymywany przez Mercedesa. Perez pewnie zostanie do końca sezonu, w końcu nie przypadkowo zgłosił zespół pod zarząd syndyka. Stary Stroll chciał kupić zespół już wcześniej, ale Vijay Mallya nie chciał się zgodzić na jego propozycję. Z syndykiem dogadał się w mniej niż dwa tygodnie.
Stroll przejmuje Force India
xx 2018-08-08 19:33
robert mistrzu nad mistrzami wróć
Stroll przejmuje Force India
Helmut666 2018-08-08 19:38
Obigo, paydriverem to jest Twoja stara i matka... Ocon jest lepszy od Kubicy, jeśli zostanie w FI Stroll będzie bity co weekend. ;-)
Stroll przejmuje Force India
OBIGO 2018-08-08 20:06
@Helmut666 Ocon to francuzka padaka, która nie umie wyprzedzać bez przypierdzielenia w wolniejszego od niego przeciwnika. No gratuluje idola cieciu. Hu, ha, ha, ha...
Stroll przejmuje Force India
OBIGO 2018-08-08 20:10
@@Helmut666 A, i co to jest "Fl"? Rozmiar twoich gaci?
Stroll przejmuje Force India
PayDriver 2018-08-11 13:23
Perez chce ratować stajnię. Lawrence Stroll kupuje Force India. Perez leci na bruk żeby zrobić miejsce Lancowi Strolowi. No nie ma co, Perez ubił świetny interes. :-D