Sepang - Test: Kimi Raikkonen najszybszy, Kubica piąty
Drugiego dnia testów na torze Sepang w Malezji, Kimi Raikkonen nie dał szans rywalom ustanawiając najlepszy czas dnia. Robert Kubica pokonał 111 okrążeń i ostatecznie był piąty.
Fin swoje najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:35.268s - o sekundę szybciej od najlepszego czasu Roberta Kubicy z wtorku i pół sekundy szybciej od drugiego dziś Alexa Wurza w Williamsie.
Austriak był dziś najbardziej pracowitym kierowca na torze - pokonał aż 114 okrążeń. Niespodziewanie trzeci czas dnia ustanowił David Coulthard za kierownicą dotychczas niezbyt dobrze spisującego się Red Bulla RB3.
W zespole Toyoty, Franka Montagny zastąpił dziś Ralf Schumacher - Niemiec był czwarty i pracował głównie nad porównaniami alternatywnych ustawień bolidu przed Grand Prix Malezji. Po niegroźnym wypadku Schumachera około 15:20, sesja została zatrzymana.
„To był całkiem przyzwoity dzień”, powiedział Schumacher. „Nie mieliśmy żadnych problemów technicznych, co było bardzo pozytywne. Pracowaliśmy z myślą o wyścigu - sprawdziliśmy obie specyfikacje opon i zbieraliśmy dane, które będziemy analizować dziś wieczorem.”
Robert Kubica był dziś piąty, ale najważniejsze, że bolid BMW-Sauber F1.07 w końcu okazał się niezawodny. Robert pokonał 111 okrążeń, co odpowiada prawie dwóm dystansom Grand Prix.
Lewis Hamilton w McLarenie był dziś szósty, ale zatrzymał się na torze na dwie minuty przed końcem sesji - nie wiadomo czy bolid uległ awarii, czy może zespół postanowił całkowicie opróżnić bak.
Takuma Sato uzyskał dziś siódmy czas i po południu został zmieniony przez Anthonego Davidsona, dla którego był to pierwszy dzień za kierownica bolidu Formuły 1 po tym, jak w Australii doznał kontuzji pleców. Dodatkowo obaj kierowcy Super Aguri testowali nowe znakowanie opon Bridgestone.
Również Honda przyjęła podobną taktykę jak Super Aguri dając szansę zarówno Rubensowi Barrichello jak i Jensonowi Buttonowi na sprawdzenie bolidu na torze Sepang. Barrichello był ósmy, ale w jego bolidzie wybuchł silnik zaledwie pół godziny po rozpoczęciu sesji. Pomimo problemów, Brazylijczyk był szybszy od Buttona, który zdołał pokonać zaledwie 24 okrążenia.
Heikki Kovalainen był dziś jedynym kierowcą Renault na torze i zaliczył dziewiąty czas dnia.
„Dzisiejszy dzień był pozytywny”, powiedział Fin. „Świetnie się tu jeździ. Jest niesamowicie gorąco, ale tor jest bardzo przyjemny. Od samego początku czułem się komfortowo, byłem w stanie jechać bardzo szybko i równo.”
„Balans samochodu jest całkiem dobry i udało nam się przeprowadzić kilka interesujących testów. Dużo się dziś nauczyliśmy i mam nadzieję, że dzisiejsza praca będzie dobrą bazą dla ostatniego dnia testów.”
Toro Rosso było trzecim zespołem, który dał szansę dwóm kierowcom - Scott Speed był dwunasty, Tonio Liuzzi trzynasty.
| Sepang 28.03.2007: | ||||
|---|---|---|---|---|
| Kierowca | Zespół | Czas | Ilość okrązeń | |
| 1. | Raikkonen | Ferrari | 1:35.268 | 61 |
| 2. | Wurz | Williams-Toyota | 1:35.702 | 114 |
| 3. | Coulthard | Red Bull-Renault | 1:35.712 | 87 |
| 4. | R.Schumacher | Toyota | 1:35.751 | 81 |
| 5. | Kubica | BMW-Sauber | 1:35.887 | 111 |
| 6. | Hamilton | McLaren-Mercedes | 1:36.115 | 69 |
| 7. | Sato | Super Aguri-Honda | 1:36.306 | 63 |
| 8. | Barrichello | Honda | 1:36.563 | 36 |
| 9. | Kovalainen | Renault | 1:36.578 | 86 |
| 10. | Button | Honda | 1:36.617 | 24 |
| 11. | Davidson | Super Aguri-Honda | 1:37.876 | 39 |
| 12. | Speed | Toro Rosso-Ferrari | 1:37.910 | 36 |
| 13. | Liuzzi | Toro Rosso-Ferrari | 1:37.971 | 32 |
Dodaj komentarz
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

