Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Sauber: Strategia na Monzy była perfekcyjna
Robert Kubica

Sauber: Strategia na Monzy była perfekcyjna

2008-09-22 - W. Nogalski     Tagi: Monza, BMW Sauber, Peter Sauber
Peter Sauber jest dumny z występu swoich kierowców podczas Grand Prix Włoch i z niecierpliwością oczekuje równie ekscytującej końcówki sezonu.

„Jesteśmy wśród tych, którzy nie byli w stanie pojechać swojego szybkiego okrążenia podczas kwalifikacji. Właśnie dlatego Robert startował z odległej jedenastej pozycji, a Nick był zaledwie jedno miejsce przed nim”, powiedział Sauber. „Jednak uzyskanie tak dobrego wyniku ze stosunkowo słabej pozycji na starcie możemy zawdzięczać nie tylko wspaniałym występom naszych kierowców, ale także postawie zespołu. Wybraliśmy odpowiednią strategię, a kierowcy perfekcyjnie wprowadzili ją w życie.”

„Wciąż mamy przed sobą cztery wyścigi”, powiedział Sauber, który podczas trzech z nich pojawi się na torze. „Ze zniecierpliwieniem oczekuję więc bardzo, bardzo ekscytującej końcówki sezonu. Nie zapominajmy, że Robert jest trzeci w „generalce” i wciąż walczy o mistrzostwo”, dodał.

Po Grand Prix Włoch Robert Kubica ma na swoim koncie 64 punkty i traci do Lewisa Hamiltona czternaście oczek. Nick ubierał 53 punkty, a BMW Sauber 117, co gwarantuje szwajcarsko-niemieckiej stajni trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów.



źródło: BMW Sauber

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
5

Komentarze do:

Sauber: Strategia na Monzy była perfekcyjna

KorekPL
Sauber: Strategia na Monzy była perfekcyjna
KorekPL 2008-09-22 16:00
Troche zapózno uświadomiliscie sobie ze Robert moze byc mistrzem, teraz juz zapóźno środek sezonu przespany!!!
Sauber: Strategia na Monzy była perfekcyjna
Rangiz 2008-09-22 16:02
Wszystko się może zdarzyć :-)
Sauber: Strategia na Monzy była perfekcyjna
outlaw 2008-09-22 16:08
Dokładnie, teraz nagle zaczęli wszyscy w BMW trąbić o walce o mistrzostwo, a wcześniej jak Kubek prowadził w klasyfikacji kierowców, to jedynym tematem w teamie były "problemy" Nicka. Niezła taktyka, panowie! A tak na poważnie, to ciekawe czy oni nagle uwierzyli w szanse Roberta na tytuł, czy też te wypowiedzi to tylko polityka obliczona na to, aby Kubica się już nie wkurzał i grzecznie podpisał nowy kontrakt?
Sauber: Strategia na Monzy była perfekcyjna
kony 2008-09-22 18:30
Dobre pytanie outlaw. Troszke przespali środek sezonu ale wszystkie karty nie zostaly jeszcze rozdane wiec trzeba spokojnie poczekac. Ale co trzeba zauwazyc Peter Sauber w swoich wypowiedziach jak juz gdzies sie ukazuja chwali Roberta i nawet w tym wywiadzie zaczal od niego pomimo ze startowal z gorszej pozycji na Monzy a Nicka wymienil w drugiej kolejnosci... Musza dac robertowi pelne wsparcie w tych 4 wyscigach i kto wie...
Sauber: Strategia na Monzy była perfekcyjna
outlaw 2008-09-22 19:07
Za późno. Przy słabszym bolidzie trzeba liczyć na potknięcia rywali oraz je dyskontować - sam Robert tak mówił. Potknięć rywali było wiele, niestety BMW nie umiało ich należycie wykorzystać. Obawiam się, że w decydujących ostatnich wyścigach rywale popełnią tych błędów dużo mniej, jeśli w ogóle. A strata Roberta nie jest mała. Naturalnie, różne rzeczy się zdarzają - vide ostatni sezon (końcówka). Tyle że Kimi był drugi i miał SF, a Robert jest trzeci i ma to co ma.