Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Reprymendy dla Vettela i Hulkenberga
Reprymendy dla Vettela i Hulkenberga

Reprymendy dla Vettela i Hulkenberga

2015-06-20 - G. Filiks     Tagi: Vettel, Hulkenberg, Austria, Red Bull Ring
Sebastian Vettel i Nico Hulkenberg są kolejnymi kierowcami oficjalnie upomnianymi przez sędziów podczas weekendu wyścigowego Formuły 1 na austriackim torze Red Bull Ring.

Zawodnik Ferrari oraz reprezentant Force India udając się do boksów na trzecim treningu, przecięli białą linię wyznaczającą zjazd do nich - podobnie jak Daniił Kwiat z Red Bulla podczas pierwszej piątkowej sesji. Na Red Bull Ringu zjeżdża się do alei serwisowej po wewnętrznej przedostatniego zakrętu i jeżeli kierowca ma zamiar do niej wrócić, musi odpowiednio ustawić się już przed łukiem.

Dla Vettela i Hulkenberga tak jak dla Kwiata była to pierwsza reprymenda tego roku. Jeśli zawodnik zbierze trzy podczas sezonu, automatycznie zamieniają się w karę cofnięcia na starcie wyścigu o 10 miejsc pod warunkiem, iż co najmniej dwie są za przewinienie związane z jazdą.



źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Reprymendy dla Vettela i Hulkenberga

Reprymendy dla Vettela i Hulkenberga
optymista 2015-06-20 15:13
co za głupie przepisy