Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Renault zaskoczone stratą do BMW i McLarena
Pat Symonds

Renault zaskoczone stratą do BMW i McLarena

2007-03-23 - W. Nogalski     Tagi:

Pat Symonds, dyrektor techniczny ING Renault F1, zdradził, że zespół był zaskoczony dużą stratą do McLarena i BMW podczas pierwszego wyścigu sezonu.

 

Pomimo, że Renault nie liczyło na walkę z Ferrari, zespół wierzył, że będzie w stanie stawić czoła McLarenowi i BMW po dobrym, ostatnim teście przedsezonowym w Bahrajnie.

 

Okazało się jednak, że ani Giancarlo Fisichella, ani Heikki Kovalainen nie byli w wstanie utrzymać się w czołówce - Fisichella był piąty, Kovalainen dziesiąty.

„Myślę, że główną niespodzianką weekendu była dla nas strata do McLarena i BMW, która była o wiele większa niż się spodziewaliśmy po ostatnim tygodniu testów w Bahrajnie”, powiedział Symonds.

 

„Przed pierwszym wyścigiem wiedzieliśmy, że nie jesteśmy wystarczająco szybcy i że Ferrari jest daleko z przodu.”  

 

„Wierzyliśmy jednak, że będziemy w stanie powalczyć z BMW i niewiele tracimy do McLarena podczas wyścigu. W rzeczywistości okazało się jednak, że jesteśmy w tyle - zarówno podczas kwalifikacji jak i podczas wyścigu.”

 

Pomimo zaskoczenia dużą stratą, Symonds zdradził, że zespół już pracuje nad rozwiązaniem problemów.

 

„Pierwszy wyścig pokazał stratę w osiągach, ale już przed nim wiedzieliśmy, że nie jesteśmy wystarczająco szybcy”, dodał. „Dlatego właśnie od kilku tygodni sprawdzaliśmy, w których obszarach tracimy.”

 

„Nie borykamy się z podstawowymi problemami z zachowaniem bolidu, ponieważ obaj kierowcy podkreślali, że samochód prowadził się dobrze. Koncentrujemy się więc na lepszym wykorzystaniu opon, ale przede wszystkim na agresywnym rozwoju aerodynamiki.”

 

Francuski zespół już w przyszłym tygodniu, podobnie jak reszta zespołów, pojawi się na torze Sepang i liczy, że uda się znaleźć odpowiedź przynajmniej na część pytań.

 

„Myślę, że ten test jest tak samo ważny jak każdy inny”, powiedział Symonds. „Te trzy dni to 12.5% z dostępnej puli dni testowych - będziemy więc musieli je maksymalnie wykorzystać.”

 

„Wiemy, że nie jesteśmy tak szybcy jak powinniśmy być i głównym wyzwaniem jest teraz wziąć się do roboty i rozwiązać ten problem.”




źródło: ING Renault F1

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Renault zaskoczone stratą do BMW i McLarena

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit