Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu
Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu

Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu

2013-05-23 - G. Filiks     Tagi: Monte Carlo, Red Bull, Vettel, Webber, Monako
Red Bull aktualnie nie jest w stanie okrążyć toru Monte Carlo tak szybko, jak zrobiły to Mercedesy na drugim treningu GP Monako, przyznał Mark Webber.

Australijczyk uzyskał piąty czas dnia, gorszy od wyniku najlepszego Nico Rosberga o 0.645 sekundy. Spytany, czy osiągi Niemca były w jego zasięgu, dwukrotny zwycięzca GP Monako odparł: „Gdybyśmy mogli uzyskać taki rezultat, zrobilibyśmy to.
Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniuRed Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu
„1:14.7 to nie jest spacerowe tempo. Ale zobaczymy, jak się będzie dalej układał weekend. Ubiegłego roku znalazłem tutaj właściwą szybkość dopiero na ostatnim okrążeniu kwalifikacyjnym".

Sebastian Vettel był dziś tylko dziewiąty, wolniejszy od Rosberga dwa razy tyle co Webber. Zadanie utrudniła mu awaria KERS, ale trzykrotny mistrz świaa potwierdził, że Red Bullowi brakuje szybkości w Księstwie.
Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniuRed Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu
„Niestety mechanicy musieli popracować przy bolidzie i straciłem sporo czasu po południu". - mówił Vettel. „Sytuacja nie jest idealna, ale to właśnie piątek - a w tym przypadku raczej czwartek.

„Chcielibyśmy jeździć trochę szybciej przy małym obciążeniu paliwem, więc musimy znaleźć nieco dodatkowych osiągów. Mój przejazd na super miękkich oponach był bardzo kiepski, trzeba zrozumieć dlaczego. Nie poprawiłem czasu, a powinienem to zrobić bez problemu.
„Potem wykonałem dłuższy stint na tej samej mieszance i było w miarę OK".


Webber jednak nie jest zmartwiony, bo jak tłumaczy w Monako zawsze potrzeba czasu na nabranie tempa.

„Nigdy nie jest tak, że przyjeżdżasz do Monte Carlo i masz perfekcyjny dzień, albo od razu znajdujesz idealne ustawienia".
- przekonywał.
Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniuRed Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu



źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu

Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu
korba 2013-05-23 17:12
Jeśli nie ma,to trzeba szukać tego tempa,a czasu zostało bardzo mało.Wygląda na to,że Monako dla Mercedesa.Te treningi już naświetlają jakie teamy mają największe szanse być na liście pierwszej siódemki,ale pozostaje to jeszcze ale i kwalifikacje które pokażą kto w jakiej kolejności wystartuje w Monako.Pamiętając,że na torze wiele wydarzyć się może rzeczy nie przewidzianych.
Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu
grzb67 2013-05-23 17:41
Rosberg wywalczy pole position, zwyciestwo roztrzygnie sie miedzy Hamiltonem Rosbergiem Alonso Kimim i Vyntylem ;<
Red Bullom brakuje tempa na pojedynczym okrążeniu
przemeklov 2013-05-23 18:40
jak alonso wystartuje z 3 miejsca lub 4 lub kimi to samo to mercedesy muszą się bronić,bo napewno oni zajmą pierwsze linie ale wyścig się zapowiada,łatwo o kolizję, już w niedzielę o 14.00;-)