Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Red Bull znowu grozi odejściem z F1
Red Bull znowu grozi odejściem z F1

Red Bull znowu grozi odejściem z F1

2017-04-20 - G. Filiks     Tagi: Red Bull, Formuła 1, Silniki
Formuła 1 zeszłego miesiąca uzgodniła przejście na nowy silnik w 2021 roku. Red Bull żąda, aby wówczas w mistrzostwach z powrotem pojawił się niezależny dostawca jednostek napędowych dla prywatnych zespołów.

Producent popularnego napoju energetyzującego domagając się tego kolejny raz wystosował groźbę opuszczenia najważniejszej serii wyścigowej świata.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1Red Bull znowu grozi odejściem z F1
„Najpóźniej w 2021 roku do Formuły Jeden musi wejść niezależny dostawca silników". - powiedział w wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej F1 konsultant Red Bulla w sportach motorowych Helmut Marko.

„To więcej niż konieczne. I jednostka napędowa musi być prosta, głośna oraz kosztować poniżej 10 milionów
(na sezon - red)". „Mówimy o dużo mniej złożonym silniku niż obecny, o zwykłym silniku wyścigowym. Jest wystarczająco firm wokół zdolnych go przygotować".

„Zatem oczekujemy od nowych właścicieli F1 i FIA znalezienia rozwiązania najpóźniej do końca tego sezonu".

„Jeżeli tak się nie stanie, nasza dalsza obecność w Formule 1 nie jest pewna".
Red Bull uważa, że jest spowalniany w rywalizacji z Mercedem i Ferrari na czele stawki przez deficyt mocy silnika Renault. W 2015 roku próbował pozyskać inny motor, ale nie zdołał porozumieć się ani z Mercedesem, ani z Ferrari, ani z Hondą. Wtedy groziło mu nawet zostanie zupełnie na lodzie, bez żadnego dostawcy jednostek na następny sezon.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1Red Bull znowu grozi odejściem z F1
W F1 nie ma niezależnego dostawcy silników od momentu wprowadzenia hybrydowych jednostek V6 turbo. We wcześniejszych latach w czempionacie był silnik Coswortha, aczkolwiek ustępował konkurencyjnością motorom producentów samochodów.

Red Bull wystawia w królowej sportów motorowych dwa zespoły. Drugi - juniorski team Toro Rosso - również używa jednostki Renault. Ubiegłego roku zdobył silnik Ferrari, ale w wersji z poprzedniego sezonu, dlatego ekipie z Faenzy brakowało mocy jeszcze bardziej.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1Red Bull znowu grozi odejściem z F1

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
BMW Concept iX3 - debiut elektrycznego SUVa


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
17

Komentarze do:

Red Bull znowu grozi odejściem z F1

Red Bull znowu grozi odejściem z F1
jajacek 2017-04-20 18:35
Szklane oczko już grozi? Nikt płakać nie będzie. Jeszcze kopa na rozpęd mogą dostać.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
rapha 2017-04-20 19:40
Kopa co najwyżej to ty możesz dostać.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
Łohoho 2017-04-20 20:07
Cóż za agresja w internetach.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
Fan Lotusa 2017-04-20 20:15
Bez Red Bulla i tych wszystkich kierowców, których sprowadzili, F1 byłaby o wiele gorsza.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
prodigy22 2017-04-20 20:28
V8 podobno było nieskomplikowaną jednostką, mimo to firma, która zajmuje się silnikami z bogatą historią nie potrafiła zrobić dobrej jednostki. Teraz Honda, która jest największym producentem silników spalinowych też nie potrafi stworzyć silnika. Więc na co RBR liczy?
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
skoda felicia 2017-04-20 20:31
Dobra Stajnia jak piszesz Fan Lotusa , zdobyli cztery tytuły pod rząd . Teraz ferrari ani merc nie pozwolą sobie żeby na ich motorach dalej wygrywali , bo mają najlepsze jednostki napędowe , w połączeniu z ich aerodynamiką byli by bardzo mocni .
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
szopen025 2017-04-20 20:51
A niech spier...aja płaczki.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
Borat 2017-04-20 20:57
Ale co stoi na przeszkodzie aby Red Bull podpisał kontakt z firmą, która zaprojektuje im silnik? Jak wydadzą 200 czy 300 milionów dolarów na opracowanie jednostki napędowej tak jak zrobił to Mercedes i Ferrari to im się zmieni optyka.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
E_rrr_oR 2017-04-20 22:05
kogo jak kogo, ale RB raczej stać na taki wydatek, chyba, że całe ten cyrk, to tylko platforma reklamowa :-)_
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
FAN F1 2017-04-20 22:54
Pier....olenie kota za pomoca mlota, silnik Renault nie jest taki zly tylko go musza troche dopracowac. Jezeli Merc i Ferrari moze to oni tez tylko trzeba troche wydac. Po prostu Red Bul nie dopracowal bolidu. Jezeli silnik Merca jest tak mocny to dlaczego Wiliams jest za nimi choc ma niby najmocnieszy silnik Merca?
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
panafinea 2017-04-20 22:57
Jaki problem skonstruować własny silnik Red Bull Pałer Hybrid Buck's Fizz Lemonade ? Gnidy chcą rządzić i trząść F1, a silnika własnego nie mają. Z czym do Gości?! Jak się polococtowcom coś nie podoba w marketingu własnej pszaśnej oranżadki za pośrednictwem F1, to wypad na drzewo, banany prostować. No rzesz kurna ćma, "zespół", który nie jest samowystarczalny i samodzielny, bo brak mu motorka w zadku do popychania puszki własnej konstrukcji, śmie terroryzować całą serię ???!!! A wypad do kolejki, za McLarenem i Williamsem, którym moglibyście co najwyżej piwo z szacunkiem i uznaniem podawać i z każdym razem nachylać łba do "wypłacenia karczycha" jak przystoi kociarstwu niemytemu, bo te swoje siki to sobie możecie głęboko włożyć i kabaczkiem popchnąć.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
kcin 2017-04-21 12:19
prodigy22 coś kręcisz jesli chodzi ci o silnik Coswortha to ich silnik nie był konkurencyjny bo był stary odkurzony nie był tak usprawniany jak silniki konkurencji...
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
kcin 2017-04-21 12:26
FAN F1 no własnie to co piszesz nie ma sensu bo zapomniałeś o fabrycznym Reno skoro skoro BRB ma kiepska konstrukcje z czym się nie zgadzam to jaką konstrukcje ma Reno skoro jest za Wiliamsem tragiczną?
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
kcin 2017-04-21 12:39
panafinea ty jedziesz jak nie wytrzepany dzieciak rozumujesz jak zwykły kowalski dziwne nie jest że RBR sie sadzi wydaja grube bańki i walczą o pietruszkę bo Merc sra w gacie Ferrari daje silniki w starszej specyfikacji a Reno też wiecznie nie będzie na nich patrzeć tak jak kiedyś bo także wydaje grube bańki na swój zespół w F1 nie ma miejsca na sentymenty to jest biznes a pracodawca w chwili obecnej nie może zagwarantować sprawiedliwych warunków pracy ale siano goli...
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
Wszyscy 2017-04-21 16:15
szantażują. Najpierw szantażował Mercedes. Teraz szantażuje RB. Tylko Ferrari bierze wszystko na klate i podejmuje walkę. Chociaż raz jest lepiej raz gorzej. RB nie wyda kilkuset milionów euro na silnik bo ich na to nie stać. Mercedes przyznał się oficjalnie do wydania 500 milionów i prac od 2007 roku. Jak się przyznali do 500 to poza tym poszło może drugie tyle. Ferrari wydało mniej ale pierwszy silnik był gorszy. Dopiero gdy wyciekło kilka patentów Mercedesa Ferrari mogło zrobić lepszy motor. Na który pewnie też wydano setki milionów. RB nie ma aż takiej kasy i nie może równać się z bogatymi producentami aut.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
Z drugiej strony 2017-04-21 16:21
niezależny dostawca silników to mrzonka. Przykładowy Cosworth dostarczał dziadostwo dla teamów z ogona stawki. Jaki dostawca zechce wydać setki milionów na silnik dla teamów z końca stawki, które nigdy nie będą miały szans na wygraną? Czy RB jest w stanie wydać kilkaset milionów euro i zafundować taki silnik od niezależnego dostawcy również innym mniej zamożnym zespołom, których nie stać na równy jak RB wkład w budowę silnika u niezależnego dostawcy? Oczywiście, że nie. Więc to bzdury, które i tak nie zapewnią RB silnika umożliwiającego walkę o czołowe miejsca. Jedyna opcja to uproszczenie konstrukcji na tyle by inni producenci aut nie bali się wejść do f1.
Red Bull znowu grozi odejściem z F1
panafinea 2017-04-21 21:58
Kolego @kcin; jak nie ma się własnego silnika, tak jak puszki, to się zachowuje jak przystało na klienta, a nie próbuje szantażować. F1 to nie sklep z pełnym wyborem dowolnego /najlepszego/ silnika jaki się chce mieć, a sprzedawca musi dać. Tutaj producent, jako sprzedawca nic nie musi. Nie bez powodu przywołałem tu Wielkich tego sportu, jak McL i Williams. Czy kiedykolwiek widziałeś u nich fochy ? ZAWSZE; Ferrari, Mercedes, Renault czy Honda, jako producenci, będą jeździć na własnych silnikach i tylko na własnych. Zespoły klienckie ZAWSZE będą zmuszone do układania się z producentami. Jeżeli natomiast marzy im się silnik od niezależnego producenta, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wąchali spaliny, jeżdżąc w ogonie stawki. Do F1 przystępuje się jako producent, albo jako klient, ale w tym drugim przypadku, to godząc się niejako ze swoim, ... powiem to dosyć ordynarnie, "kalectwem". Nienormalne i absurdalne jest to, żeby zespoły klienckie, a właściwie JEDEN taki, narzucał swoją wolę reszcie, a przede wszystkim producentom. McL wybrał Hondę. Niech puszki ułożą się z; Audi, Porsche lub innym Peugeotem, bo ani SF, ani Merc NIE da im silnika. " I co nam pan zrobi ...?", cyt. klasyka.