Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ocon: Chcę moje podium!
Esteban Ocon

Ocon: Chcę moje podium!

2017-09-02 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, Monza, Kwalifikacje F1, Włochy, Ocon, Stroll
Esteban Ocon po świetnym występie w deszczowych kwalifikacjach Formuły 1 do GP Włoch chce pójść za ciosem i jutro pierwszy raz w karierze stanąć na podium.

Kierowca Force India błysnął 5. rezultatem na mokrym torze Monza. Co więcej, kary cofnięcia dla obu zawodników Red Bulla oznaczają, że wystartuje jutro z trzeciej pozycji.
Esteban OconEsteban Ocon
Francuz jest zdeterminowany ją utrzymać.

„To niesamowite". - cieszył się. „Właśnie na to zasługuje zespół, pracuje tak ciężko nad każdym aspektem. Zdobycie trzeciego miejsca jest czymś niewiarygodnym".

„Bolid był dziś znakomity, miał perfekcyjny balans i zdołałem pojechać nim na granicy. Teraz musimy utrzymać tę lokatę w wyścigu - chcę moje podium!"
Esteban OconEsteban Ocon
„Przestawiłem samochód
(na mokrą nawierzchnię - red.), ale będzie działał w suchych warunkach, tak jak było to w piątek. Pozycja startowa daje nam wielką szansę. Musimy dalej robić swoje, aby ją wykorzystać".

Oconowi dzisiaj sprzyjało szczęście. Mało brakowało, a w ogóle nie wszedłby do Q3. Przebrnął Q2 z dziesiątym czasem, pokonując o zaledwie 0,002 sekundy zespołowego partnera Sergio Pereza.

Rekord Strolla


Jeszcze większą sensacją czasówki jest 4. miejsce Lance'a Strolla. 18-letni debiutant z Williamsa jutro ruszy z drugiego pola. W ten sposób zostanie najmłodszym kierowcą w historii, który rozpocznie wyścig F1 z pierwszego rzędu. Nieobliczalny Kanadyjczyk odbierze rekord Maxowi Verstappenowi.
Lance StrollLance Stroll
„Po prostu miałem frajdę - czułem się wolny". - komentował swój rewelacyjny występ.

„Zdecydowanie nasz bolid wydaje się dużo konkurencyjniejszy w deszczu niż w suchych warunkach".

Stroll jednak w przeciwieństwie do Ocona nie robi sobie nadziei na podium, na którym już stał w Azerbejdżanie.

„Myślę, że to trochę zbyt optymistyczny scenariusz".
- powiedział o powtórzeniu sukcesu z Baku. „Pomodlę się tego wieczoru i miejmy nadzieję, że jutro spadnie niespodziewany deszcz - ale to mało prawdopodobne".
Lance StrollLance Stroll
„Musimy jechać swój wyścig - nie możemy być skupieni na Mercedesie czy Ferrari. Trzeba po prostu jechać swoje zawody, czysto wystartować i wykonać robotę".

„Nie chcę niczego przewidywać, nie będę zakładał, że zdarzy się to czy tamto. Planuję po prostu przystąpić do wyścigu w taki sam sposób, jak wtedy, gdy ruszam z dziesiątego pola, z dwunastego, z piętnastego..."

„Teraz musimy cieszyć się chwilą".



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ocon: Chcę moje podium!