Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Newey: Red Bull RB4 jest bezkompromisowy
Red Bull RB4

Newey: Red Bull RB4 jest bezkompromisowy

2008-01-17 - W. Nogalski     Tagi:
Chociaż zaprezentowany wczoraj nowy bolid Red Bulla - RB4 - na pierwszy rzut oka niewiele różni się od swojego poprzednika, jego projektant Adrian Newey zdradził, że zaprezentowany wczoraj bolid jest zupełnie nowy i co najważniejsze bezkompromisowy.

Newey powiedział, że nie musiał iść na ustępstwa podczas projektu nowego bolidu pomimo, że w poprzednim sezonie Red Bull RB3 należał do najbardziej zawodnych maszyn w stawce. Newey stwierdził, że problemy z niezawodnością nie miały nic wspólnego z bardzo agresywnym podejściem do projektu. „Problemy z niezawodnością nie były wynikiem pogoni za szybkością”, powiedział Newey. „Źródłem kłopotów był zbyt duży stopień skomplikowania oraz problemy z wytworzeniem części. Dodatkowo zawiódł nasz system kontroli jakości.”

„Nie musieliśmy więc iść na kompromis pod tym względem. Po prostu musieliśmy zrozumieć przyczyny awarii.” Dodatkowo Newey stwierdził, że problemy zespołu mogły być związane z brakiem doświadczenia z tak wyrafinowanym bolidem jakim był Red Bull RB3.

„RB3 był dla nich zupełnie z innej planety”, powiedział. „Właśnie brak doświadczenia był jednym z powodów naszych problemów. RB3 był zdecydowanie bardziej skomplikowany niż jego poprzednik, co sprawiło problemy. Niestety nasi ludzie potrzebowali trochę czasu, aby nauczyć się z nim pracować.”
„Nowy wóz jest ewolucją RB3. Trochę części jest tych samych, podobnie jak cała koncepcja. To, że RB4 jest ewolucją starego bolidu powinno również ułatwić pracę naszym ludziom.”

Nowy dyrektor Red Bulla Geoff Willis dodał, że chociaż w tym roku zespół położył duży nacisk na niezawodność, RB4 wcale nie jest mniej skomplikowany od swojego poprzednika.

„Nowy bolid jest jeszcze bardziej skomplikowany”, powiedział Willis. „Po prostu tym razem lepiej się spisaliśmy.”

„W tym roku stworzyliśmy jeszcze więcej rysunków przeróżnych detali, co pokazuje, że dokładnie zbadaliśmy wszystkie obszary, które wcześniej sprawiały nam problemy.”

„Poprawiliśmy problematyczne elementy i chociaż jest to ewolucja, pod względem dopracowania szczegółów RB4 jest sporym krokiem w przód.”

„Zmieniliśmy również podejście - staramy się lepiej kontrolować fazę projektu i wytworzenia części, co powinno przełożyć się na niezawodność.”

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: Autosport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Newey: Red Bull RB4 jest bezkompromisowy