Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Manor pogrążony przez Saubera
Manor pogrążony przez Saubera

Manor pogrążony przez Saubera

2017-01-09 - G. Filiks     Tagi: Zespoły F1, Formuła 1, Sauber, Manor
Właściciel Manora - Stephen Fitzpatrick przyznał, że to utrata 10. miejsca w klasyfikacji generalnej konstruktorów na rzecz Saubera podczas ostatniego sezonu Formuły 1 zesłała na jego zespół kolejne widmo likwidacji.

Manor uratowany przez Fitzpatricka z rąk syndyka dwa lata temu, przez większość sezonu 2016 wyprzedzał Saubera i szykował się na otrzymanie wielomilionowej gratyfikacji finansowej z kasy F1 za obecność w pierwszej dziesiątce tabeli łącznej. Jednak został wypchnięty z niej w przedostatnim wyścigu. Felipe Nasr z pomocą deszczu zdobył dwa punkty w domowym GP Brazylii i pobił osiągnięcie Pascala Wehrleina, który wywalczył jedno oczko w GP Austrii.
Manor pogrążony przez SauberaManor pogrążony przez Saubera
Zeszłego tygodnia wobec stajni z Banbury ponownie wszczęto postępowanie upadłościowe. Fitzpatrick szukał nowego nabywcy dla ekipy, ale nie zdołał się z nikim porozumieć.

„Gdy przejąłem zespół w 2015 roku, cel był jasny; ekipa musiała uplasować się na pozycji 10. lub wyższej w sezonie 2016". - tłumaczy brytyjski biznesmen, który wcześniej założył zakład energetyczny OVO Energy. „Przez większość sezonu byliśmy na dobrej drodze. Ale dramatyczne zawody w Brazylii odebrały nam nadzieje na korzystny wynik i postawiły pod znakiem zapytania zdolność stajni do startów w 2017 roku".

Wcześniej mówiło się, że Manora ma kupić grupa amerykańskich inwestorów, na czele z Tavo Hellmundem, który był odpowiedzialny za wybudowanie toru Circuit of the Americas i ściągnięcie tam F1, a potem pomógł reaktywować również GP Meksyku.
Lecz Fitzpatrick teraz przekazał, iż był najbliżej dogadania się z Azjatami.

„(...) To rozczarowujący koniec dwuletniej podróży Manora". - kontynuował. „Przez większość zeszłego roku prowadziliśmy rozmowy z wieloma grupami inwestorów - i w grudniu wreszcie uzgodniliśmy warunki sprzedaży teamu azjatyckiemu konsorcjum inwestycyjnemu".
Manor pogrążony przez SauberaManor pogrążony przez Saubera
„Niestety zabrakło czasu na sfinalizowanie transakcji. Nie chcąc powtórki z przeszłości, postanowiliśmy w 2015 roku, że nie będziemy rozpoczynać żadnego sezonu w przypadku braku pewności dokończenia go. Dlatego podjęliśmy trudną decyzję o przekazaniu firmy prowadzącej działalność zespołu syndykowi".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Aston Martin V8 Vantage - superauto w akcji


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Manor pogrążony przez Saubera

Manor pogrążony przez Saubera
Borat 2017-01-09 13:18
Jasne bo to wina Sabera, że Manora nie stać na F1. Od początku było wiadomo, że z takim budżetem to w GP2 można sobie stratować . Mimo to pchają się do formuły nie mają na to pieniędzy
Borowczyk.
Manor pogrążony przez Saubera
Borowczyk. 2017-01-09 14:12
ja nie wiem jak ten zespół może być tak słaby mają silnik merca różne części od williamsa a i tak są w dupie
Manor pogrążony przez Saubera
vaginus 2017-01-10 10:10
To tak jak z Tobą, masz powszechny dostęp do edukacji, a zaczynasz zdanie z małej litery, a o istnieniu przecinków, to chyba nie wiesz.
Borowczyk.
Manor pogrążony przez Saubera
Borowczyk. 2017-01-12 14:26
@vaginus no a twoja stara zaczęła zemną znajomość od zrobienia mi loda więc ją pozdrów