Formuła 1  »  Aktualności liga typerów F1  »  Liga Typerów - GP Włoch 2011
Liga Typerów - GP Włoch 2011

Liga Typerów - GP Włoch 2011

2011-09-07 - G. Filiks     Tagi: Monza, Konkurs, Liga Typerów
Po szalonym pędzie na długich prostych toru Spa czas rozpocząć prawdziwą rywalizację tam, gdzie słowo szybkość znaczy jeszcze więcej - na Monzy. Włoski obiekt to prawdziwy rodzynek w kalendarzu Formuły 1 premiujący bolidy stworzone nie do zgrabnego pokonywania technicznych zakrętów, a rozwijania niebotycznych prędkości maksymalnych. Biorąc pod uwagę ten fakt walka w czołówce powinna być zacięta bardziej niż zwykle. Również środek stawki zapewne zaskoczy niecodziennym układem sił.
Liga Typerów - GP Włoch 2011Liga Typerów - GP Włoch 2011
Zarejestruj się w Lidze Typerów ». Dołącz do najlepszych typerów F1 w Polsce.

Nie wiesz który kierowca może wygrać? Zapraszamy także na  forum Ligi Typerów F1 », gdzie możesz zapoznać się z typami innych użytkowników.
Liga Typerów - GP Włoch 2011Liga Typerów - GP Włoch 2011
Monza to nie tylko wieczna świątynia szybkości, ale także świątynia Ferrari. Czerwone bolidy na własnym terenie radzą sobie naprawdę lepiej niż gdzie indziej, dlatego bez wątpienia mogą w ten weekend dopaść Red Bulla - zwłaszcza Fernando Alonso, który przecież wygrał ostatnią edycję zawodów. Skoro jesteśmy już przy Czerwonych Bykach, zapowiada się dla nich najtrudniejszy test w tym roku. Konstrukcje Adriana Neweya nigdy nie błyszczały prędkościami maksymalnymi, choć w Belgii RB7 radził sobie na długich prostych absolutnie nie gorzej od konkurencji. Czy był to wyjątek potwierdzający regułę, czy może zapowiedź królowania Red Bull Racing w każdych warunkach, tego dowiemy się za mniej niż 24 godziny.
We włoszech od dawna świetnie radzi sobie też McLaren napędzany mocarnym silnikiem Mercedesa. O zwycięstwo może pokusić się zarówno Jenson Button, jak i Lewis Hamilton, aczkolwiek Brytyjczykom potrzeba nosa do strategii oraz wystrzegania się błędów. Ciekawie powinno być ponadto w rywalizacji ekipy Mercedesa z Lotus Renault GP, bądź co bądź czarno-złote bolidy chcąc pokonać Srebrne Strzały muszą zaliczyć bezproblemowe kwalifikacje, a potem wyścig. Patrząc dalej w głąb stawki, mocne osiągi na Monzy powinno zaprezentować Force India i chyba nikt nie będzie zdziwiony, jeśli po tym GP hindusi wyprzedzą w klasyfikacji konstruktorów Saubera.
Liga Typerów - GP Włoch 2011Liga Typerów - GP Włoch 2011
W naszej Lidze Typerów dzięki zdobyciu za ostatnie zawody aż 57 punktów na prowadzenie wysunął się 'magmar'. Drugą lokatę z zaledwie czterema oczkami straty okupuje poprzedni lider - 'Presley'. W nieco większym odstępie od pierwszej dwójki znajduje się trzeci 'KroliX', zaś za nim rywalizacja jest bardzo zacięta. Tak czy inaczej, na tę chwilę wygrać wyjazd na jedno z Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2012 może jeszcze każdy!

Czas na typowanie zwycięzcy kwalifikacji macie tylko do godziny 12:00, a na wytypowanie wyników niedzielnego wyścigu do godziny 12:00 w niedzielę, gdyż tradycyjnie na dwie godziny przez zawodami typowanie zostanie zamknięte. Wszystkim graczom życzymy powodzenia i zaciętej walki o główną nagrodę - wyjazd na jedno z Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2012!



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Liga Typerów - GP Włoch 2011

Liga Typerów - GP Włoch 2011
1franz 2011-09-11 10:27
Prawdopodobnie wyścig będzie spokojny, chociaż mała zmiana na podium może nastąpić: 1. Hamilton 2. Vettel 3. Alonso a Senna zdobywa punkty...???