Formuła 1  »  Aktualności liga typerów F1  »  Liga Typerów - GP Francji 2018
Liga Typerów - GP Francji 2018

2018-06-16 - G. Filiks     Tagi: Paul Ricard, Francja, Konkurs, Wyścig F1, Grand Prix, Typowanie F1, Formuła 1, Liga Typerów
Formuła 1 wróciła po dekadzie przerwy do Francji - i po 28 latach na tor Paul Ricard. Oczywiście jeszcze żaden z obecnych kierowców na nim nie wygrał. Kto zwycięży jako pierwszy?

Zapraszamy do rejestracji w Lidze Typerów i rozpoczęcia walki o nagrodę niespodziankę. Nie wiesz który kierowca może wygrać? Zapraszamy także na forum Ligi Typerów F1 », gdzie możesz zapoznać się z typami innych użytkowników.

Po piątkowych treningach faworytem do triumfu jest aktualny mistrz świata Lewis Hamilton. Kierowca Mercedesa był najszybszy w obydwu sesjach. Co ważniejsze, w drugiej zajął pierwsze miejsce aż z 0,7-sekundową przewagą.
Liga Typerów - GP Francji 2018Liga Typerów - GP Francji 2018
Tyle stracili do niego zawodnicy Red Bulla. Reprezentanci Ferrari byli jeszcze wolniejsi, jednak pamiętajmy, że włoski zespół ma w zwyczaju rozkręcać się powoli. Dwa tygodnie temu w Kanadzie Sebastian Vettel tracił po piątku blisko 0,8 sekundy do najszybszego Maxa Verstappena, a potem wygrał kwalifikacje i wyścig.
Jeśli chodzi o rywalizację za plecami czołówki, na razie bryluje w niej reprezentant gospodarzy Romain Grosjean. Kierowca Haasa, który nie zdobył w tym roku jeszcze żadnego punktu, dziś na domowym torze dwukrotnie zajął szóste miejsce, prezentując niemal identyczne tempo co Vettel.
W klasyfikacji Ligi Typerów znowu mamy nowego lidera, a właściwie liderów. Teraz prowadzą "sloniq1" i "Don Mateo FW33". Obydwaj awansowali na pierwsze miejsce z trzeciego.

Obaj byli jednymi z najlepiej typujących ostatnie GP Kanady. Zdobyli za ten wyścig po 78 punktów, tylko 5 mniej niż zwycięzca typowania - "artekjasilek".

W tabeli łącznej "artekjasilek" traci 24 oczka do pierwszej pozycji.

Najbliżej liderów jest gracz "VINO", ustępujący im o zaledwie 2 punkty. Miejsce trzecie zajmuje "Warren12", ze stratą 4 oczek.

Ciągłe przetasowania na szczycie pokazują, że bynajmniej nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Zostało 14 wyścigów, w związku z czym szanse na końcowy triumf cały czas mają nawet gracze z odległych lokat.

Zwycięzcę kwalifikacji można obstawiać do godziny 14:00 w sobotę, a wyniki wyścigu do 14:10 w niedzielę, gdyż tradycyjnie dwie godziny przed zawodami typowanie zostanie zamknięte.

Wszystkim graczom życzymy powodzenia i zaciętej walki.