Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Grand Prix Węgier Formuły 1 - Robert Kubica wystartuje!

Grand Prix Węgier Formuły 1 - Robert Kubica wystartuje!

2006-08-04 - W. Nogalski     Tagi:

Niezwykły talent w połączeniu z zaawansowaną technologią BMW zaowocował pierwszym w historii startem Polaka w F1. Zespół BMW Sauber F1 Team przystąpi w zmienionym składzie do rozgrywanej w najbliższy weekend Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.

Kanadyjski kierowca Jacques Villeneuve nie może wziąć udziału w wyścigu w wyniku wypadku podczas Grand Prix Niemiec w poprzedni weekend. Kierowca testowy i rezerwowy Robert Kubica zajmie jego miejsce. Będzie pierwszym Polakiem, który weźmie udział w wyścigu Grand Prix Formuły 1.

Grand Prix Węgier

Hungaroring jest jednym z najwolniejszych torów, na których odbywają się wyścigi F1. 14 zakrętów i tylko kilka krótkich prostych powodują, że w wyścigu mniej liczy się moc silników, a bardziej warunki aerodynamiczne bolidów i umiejętności kierowców. Wyścig na tym torze to jazda zakręt w zakręt, ciągłe przyśpieszanie i hamowanie, a nawierzchnia toru, która w trakcie staje się mocno zabrudzona, nie pomaga kierowcom. Poważnym problemem jest również chłodzenie silników. Bardzo wysokie temperatury powietrza, mało prostych i bolidy jadące jeden za drugim w oczekiwaniu na jedną z niewielu możliwości wyprzedzenia powodują, że odpowiednie chłodzenie staje się prawdziwym wyzwaniem.

Grand Prix Węgier rozgrywane jest od 1986 r. W tym sezonie odbędzie się 21. edycja. Tor przeszedł wiele modyfikacji, ostatnią w 2003 roku, kiedy wydłużono go do 4,381 km.

Kolekcja Roberta Kubicy

Kibiców Roberta Kubicy zapraszamy do salonów Dealerów BMW Polska, gdzie mogą nabyć m.in. produkty kolekcji BMW Sauber F1 Team ze specjalnej linii Roberta Kubicy (czapka, t-shirt i bluza sygnowana podpisem kierowcy).


Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Skoda Superb - teaser nowych wersji


źródło: BMW

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Grand Prix Węgier Formuły 1 - Robert Kubica wystartuje!