Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Giancarlo Fisichella: Renault nie zmniejszyło straty
Fisichella wie, że jedynym wyjściem z obecnej sytuacji jest ciężka praca

Giancarlo Fisichella: Renault nie zmniejszyło straty

2007-05-06 - W. Nogalski     Tagi:
Pomimo wielu nowych komponentów, które mają wyciągnąć zespół ING Renault F1 z największego od kilku sezonów dołka, Giancarlo Fisichella nie spodziewa się zmniejszenia straty do najszybszych zespołów w stawce podczas Grand Prix Hiszpanii.

Francuski zespół, zdobywca obu tytułów w dwóch poprzednich sezonach, aktualnie znajduje się na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów z zaledwie dziewięcioma punktami. „Nowe elementy na pewno są krokiem naprzód, ale wszyscy poczynili postępy, więc raczej nie posuniemy się do przodu”, powiedział Fisichella magazynowi Autosport. „Różnica wciąż jest taka sama - mamy spore pole do poprawy.”

„Jestem jednak pewny siebie. Ciężko pracujemy i jesteśmy skupieni nad ulepszeniem bolidu. Nie jesteśmy tu po to, aby robić dobre czasu, ale aby poprawić kilka rzeczy.”

Włoch podkreślił również, że największym problemem Renault pozostaje chroniczny brak przyczepności i przyznał, że jedynym wyjściem z sytuacji jest ciężka praca.

„Generalnie brakuje nam przyczepności”, tłumaczył. „Tył bolidu jest ekstremalnie ciężki do kontrolowania podczas hamowania, a w szybkich zakrętach mamy problemy z ogromną podsterownością. Tak bardzo brakuje nam przyczepności, że ciężko utrzymać prędkość i zrobić dobry czas.”
„W ostatnim wyścigu byliśmy 1.5s wolniejsi, a to bardzo dużo. Nie tego się spodziewaliśmy i cokolwiek by to było, nie jest dobrze. Musimy po prostu ciężej pracować, aby rozwiązać nasze problemy.”

Fisichella dodał również: „Opony Bridgestone nie są problemem. McLaren również zmienił opony Michelin na Bridgestone i ma najszybszy wóz. Może dotychczas nie udało nam się w pełni zrozumieć opon.”



źródło: Autosport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Giancarlo Fisichella: Renault nie zmniejszyło straty

Najczęściej czytane w tym miesiącu
Tapety na pulpit