Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Gasly zszokowany szóstym miejscem
Pierre Gasly

Gasly zszokowany szóstym miejscem

2018-07-30 - G. Filiks     Tagi: Formuła 1, Hungaroring, Węgry, Toro Rosso, Gasly
Pierre Gasly jest zszokowany swoim szóstym miejscem we wczorajszym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Węgier.

Kierowca Toro Rosso nie zdobył ani jednego punktu w poprzednich pięciu zawodach, a podczas rozegranego tydzień wcześniej GP Niemiec zajął dopiero 17. pozycję w kwalifikacjach i był przedostatni w wyścigu z zawodników obecnych na mecie. Jednak na torze Hungaroring okazał się najlepszy spoza czołówki.
Pierre GaslyPierre Gasly
Francuz położył fundamenty pod swój sukces w mokrej czasówce. Już wtedy uplasował się na szóstej pozycji. W zawodach spadł na starcie za Maxa Verstappena, ale wyprzedził Carlosa Sainza Juniora. Potem zyskał jedną lokatę za sprawą odpadnięcia Verstappena, aczkolwiek z czasem przeszedł go jeszcze drugi kierowca seniorskiej ekipy Red Bulla - Daniel Ricciardo.

Gasly ustąpił jedynie kierowcom z trzech zdecydowanie najlepszych teamów - i jako jedyny z tzw. "reszty stawki" nie został zdublowany.

„Po ostatnich 3-4 wyścigach szczerze mówiąc jestem znowu dość zszokowany, że mogłem zdobyć to szóste miejsce". - komentował.
„W poprzedni weekend utknęliśmy w pierwszej części kwalifikacji, znajdując się za jednym z kierowców Williamsa, a teraz zdublowaliśmy jeden z bolidów tej stajni".

„Po prostu są tory, na których nasz samochód funkcjonuje znacznie lepiej niż na innych. To dosyć zaskakujące. Ale kiedy tak się dzieje, musimy zdobywać wszystkie punkty, jakie tylko możemy".

Gasly punktuje nieczęsto, lecz kiedy już mu się uda, to powiększa swój dorobek znacząco. Wcześniej sensacyjnie wywalczył 4. miejsce w Bahrajnie i zajął 7. pozycję w Monako. W sumie zgromadził 26 oczek. Dla porównania, Sainz Jr z Renault ma tylko cztery więcej, a Romain Grosjean z Haasa pięć mniej.
Na Węgrzech w czołowej dziesiątce jechał początkowo też drugi kierowca Toro Rosso - Brendon Hartley. Jednak ostatecznie Nowozelandczyk znowu nie zapunktował, finiszując na 11. miejscu.