Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Gasly zabłądził z ustawieniami bolidu
Pierre Gasly

Gasly zabłądził z ustawieniami bolidu

2018-04-14 - G. Filiks     Tagi: Hartley, Honda, Toro Rosso, Formuła 1, Szanghaj, Shanghai, Chiny, Gasly
Pierre Gasly tłumaczy swoje słabe tempo w kwalifikacjach Formuły 1 do GP Chin wprowadzeniem nietrafionych ustawień do bolidu.

Kierowca Toro Rosso tydzień temu był szósty w czasówce w Bahrajnie i czwarty na mecie wyścigu. Dziś odpadł w Q1. Zajął 17. pozycję.

Spodziewano się, że na torze w Szanghaju juniorski zespół Red Bulla obniży loty, ale Gasly zwolnił wyjątkowo. Przegrał między innymi z drugim zawodnikiem ekipy Brendonem Hartleyem.
Pierre GaslyPierre Gasly
Francuz obwinia za swój kiepski wynik zmiany wprowadzone do samochodu z piątku na sobotę. Wczoraj szło mu dużo lepiej. Na porannym treningu był jedenasty, na popołudniowym dwunasty.

„Wiedzieliśmy, że będzie ciężko o Q3, ale liczyliśmy na zajęcie 11-12 miejsca ze stratą paru dziesiątych sekundy". - mówił.

„Myślę, że dzisiaj zrobiliśmy ogromny krok wstecz w porównaniu do wczorajszego dnia, straciliśmy dużo szybkości (...). Dokonaliśmy pewnych zmian i bolid całkowicie zmienił swój balans, jest zupełnym przeciwieństwem wczorajszego. Straciliśmy wszystkie atuty auta. Jest po prostu super trudno".
Pierre GaslyPierre Gasly
„Dziś rano o mało nie miałem wypadku na ósmym zakręcie, na dziesiątym też prawie bym się rozbił. Nastąpiła po prostu ogromna utrata przyczepności z tyłu. A wczoraj była to nasza mocna strona - dobra stabilność pojazdu".


Poproszony o rozwinięcie, w jaki sposób tracił czas na okrążeniu, 22-latek wyjaśniał: „Potężna nadsterowność, nie ma trakcji. Ultramiękkie opony w kwalifikacjach - zwykle zapewniają ogromną przyczepność i czujesz ich potencjał, ale tym razem koła tylko wszędzie się ślizgały".
„(...) Tak, wielka niespodzianka dzisiaj".


Piętnasty w tabeli wyników Hartley uzasadniał ogólny spadek konkurencyjności Toro Rosso w Chinach warunkami atmosferycznymi. Mimo, że włoskiej ekipie nie pomaga na pewno również deficyt mocy silnika Hondy.

„Nie sądzę, że byliśmy w stanie uplasować się dużo wyżej, nie jesteśmy w żaden sposób blisko konkurencyjności, jaką mieliśmy w Bahrajnie".
- powiedział Nowozelandczyk. „Moja osobista opinia jest taka, że największa rola w tym temperatury i wiatru".
Brendon HartleyBrendon Hartley
„Nie mówię, że mam odpowiedzi, ale zdaje się to być trend - było tak samo w Australii w wyścigu".

„Za każdym razem, gdy było goręcej, byliśmy konkurencyjniejsi, a za każdym razem, kiedy jest wietrzniej, zdajemy się mieć z tym dużo większe kłopoty niż inni".

„Aerodynamika bolidu F1 jest bardzo złożona i wiatr naprawdę w niej miesza".
Brendon HartleyBrendon Hartley
„Dobra wiadomość jest taka, że wiemy, iż mamy potencjał w bolidzie. Chodzi po prostu o wykorzystywanie go w każdych okolicznościach".

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 8 - odcinek w Chile


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Gasly zabłądził z ustawieniami bolidu