Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Włoch na Monzy - 3. trening: Vettel minimalnie szybszy od Hamiltona
Sebastian Vettel

GP Włoch na Monzy - 3. trening: Vettel minimalnie szybszy od Hamiltona

2018-09-01 - G. Filiks     Tagi: Trening F1, Grand Prix, Włochy, Formuła 1, Wyniki, Vettel, Hamilton, Ferrari, Monza
Sebastian Vettel powtórzył pierwsze miejsce z wczoraj podczas ostatniego treningu Formuły 1 przed kwalifikacjami do GP Włoch na torze Monza.
skrót treningu

Kierowca Ferrari niemniej jednak wyprzedził tylko o 0,081 sekundy mistrza świata, lidera klasyfikacji generalnej sezonu i asa Mercedesa - Lewisa Hamiltona.
Sebastian VettelSebastian Vettel i Lewis Hamilton
Trzecią pozycję zajął Kimi Raikkonen za sterami drugiego Ferrari. Był wolniejszy od Vettela o 0,173 sekundy.

Reszta została już wyraźnie w tyle. Łącznie z drugim zawodnikiem Mercedesa - Valtterim Bottasem. Partner Hamiltona uplasował się na czwartej lokacie ze stratą 0,603 sekundy.
Valtteri BottasValtteri Bottas
Piąty był Max Verstappen. Kierowca Red Bulla pojechał wolniej niż Bottas tylko o 0,276 sekundy.

Wśród kierowców pozostałych ekip najszybszy okazał się Kevin Magnussen. Sklasyfikowany na szóstym miejscu reprezentant Haasa wyprzedził o 0,044 sekundy siódmego Estebana Ocona (Force India).
Dopiero ósmą pozycję zajął Daniel Ricciardo w drugim Red Bullu. Australijczyk nie musiał szlifować przejazdów kwalifikacyjnych, ponieważ jak wiadomo ma karę startu do wyścigu z końca stawki.

Dziewiąta lokata przypadła Charlesowi Leclerkowi (Sauber).

Na dziesiątej znalazł się Romain Grosjean (Haas). Francuz szwajcarskiego pochodzenia na jednym z okrążeń został przyblokowany przez Brendona Hartleya (Toro Rosso).

Po piątkowych problemach z DRS w bolidach Saubera, teraz urządzenie zaszwankowało Nico Hulkenbergowi. Kierowca Renault poinformował zespół, że tylne skrzydło jego samochodu się nie zamknęło i zjechał do garażu.
Nico HulkenbergNico Hulkenberg
Rodak Vettela, kóry tak jak Ricciardo już wie, że wystartuje jutro w ogonie stawki, pokonał najmniej okrążeń i zajął przedostatnie miejsce.

Ostatni był Hartley.

W trakcie zajęć nie spadł deszcz. Sesja zaczęła się na miejscami wilgotnej nawierzchni, ale kierowcy od razu wyjechali na oponach typu slick.

Każdy ustanowił swój czas na ogumieniu wykonanym z supermiękkiej mieszanki.

Podczas treningu były drobne incydenty - np. Hamilton znowu złapał żwirowego pobocza - ale nie doszło do żadnej poważniejszej sytuacji.