Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Węgier - 3. trening: Imponujące Ferrari, awaria bolidu Ricciardo
Sebastian Vettel

GP Węgier - 3. trening: Imponujące Ferrari, awaria bolidu Ricciardo

2017-07-29 - G. Filiks     Tagi: Ferrari, Vettel, Wyniki, Formuła 1, Grand Prix, Węgry, Trening F1, Hungaroring
Sebastian Vettel i Ferrari brylowali na ostatnim treningu Formuły 1 przed kwalifikacjami do GP Węgier.

Lider klasyfikacji generalnej sezonu pokonał okrążenie Hungaroringu w fantastycznym czasie 1:17,017. To rezultat lepszy o prawie półtorej sekundy od wcześniejszego rekordu toru, ustanowionego przez Rubensa Barrichello w 2004 roku.
Sebastian VettelSebastian Vettel
Drugie miejsce zajął Kimi Raikkonen ze stratą niespełna pół sekundy.

Trzeci był kolejny Fin - Valtteri Bottas. Kierowca Mercedesa pojechał wolniej od Vettela już o 0,897 sekundy.

Najszybszy na obu piątkowych treningach Daniel Ricciardo dzisiaj nie przeprowadził symulacji przejazdu kwalifikacyjnego, ponieważ zepsuł mu się bolid. Na po półmetku zajęć zawodnik Red Bulla stanął na poboczu. Prawdopodobnie zawiodła hydraulika.
Daniel RicciardoDaniel Ricciardo
Czerwone Byki starają się naprawić auto na czasówkę.

Omijając połowę sesji, Ricciardo zajął dopiero 8. lokatę.

Jego zespołowy kolega Max Verstappen uplasował się na 4. pozycji, ale też nie ustanowił dobrego czasu. Stracił do Vettela 1,177 sekundy.

Z kolei Lewis Hamilton był gorszy od rywala do mistrzowskiego tytułu aż o 1,417 sekundy. Brytyjczyk znów został sklasyfikowany na 5. miejscu.
Na 6. niespodziewanie znalazł się Stoffel Vandoorne. Za reprezentantem duetu McLaren-Honda sklasyfikowano Nico Hulkenberga, mającego karę cofnięcia na starcie wyścigu o 5 pozycji.

Do czołowej dziesiątki weszli jeszcze zespołowi partnerzy Belga i Niemca - odpowiednio Fernando Alonso oraz Jolyon Palmer.

Felipe Massa, który wczoraj trafił do szpitala, dzisiaj zakończył jazdę po 12 okrążeniach i wydaje się, że może oddać kokpit na resztę Grand Prix rezerwowemu Williamsa - Paulowi di Reście.