Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP USA: Ocon i Magnussen zdyskwalifikowani
GP USA: Ocon i Magnussen zdyskwalifikowani

Sędziowie wyścigu Formuły 1 o Grand Prix USA wykluczyli dwóch kierowców z wyników zawodów: Estebana Ocona i Kevina Magnussena.
GP USA - skrót wyścigu

Dla obu oznacza to utratę punktów. Ocon zajął 8. miejsce, a Magnussen uplasował się na 9. pozycji, ale jeden i drugi złamał przepisy dotyczące zużycia paliwa.
GP USA: Ocon i Magnussen zdyskwalifikowaniGP USA: Ocon i Magnussen zdyskwalifikowani
W bolidzie kierowcy zespołu Force India na pierwszym okrążeniu doszło do przekroczenia limitu chwilowego spalania, wynoszącego 100 kilogramów na godzinę. Zawodnik startującego przed własną publicznością Haasa natomiast przekroczył limit paliwa na wyścig, wynoszący 105 kilogramów.

Ósmą pozycję Ocona przejął jego zespołowy partner Sergio Perez, dziewiątą lokatę Magnussena otrzymał Brendon Hartley, a na ostatnie punktowane miejsce awansował Marcus Ericsson.

Przypomnijmy, że bolid Haasa został zdyskwalifikowany już drugi raz w tym sezonie. Wcześniej wykluczono Romaina Grosjeana z wyników GP Włoch. Francuz szwajcarskiego pochodzenia stracił wówczas 6. miejsce za nielegalną podłogę w aucie. Chociaż amerykańska ekipa odwołała się od tej decyzji i czeka na rozpatrzenie apelacji.