Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Rosji - 2. trening: Hamilton przejmuje inicjatywę
Lewis Hamilton i Valtteri Bottas

GP Rosji - 2. trening: Hamilton przejmuje inicjatywę

2018-09-28 - G. Filiks     Tagi: Hamilton, Mercedes, Sochi, Soczi, Rosja, Wyniki, Trening F1, Grand Prix, Formuła 1
Mistrz świata i lider klasyfikacji generalnej tegorocznego sezonu Formuły 1 Lewis Hamilton okazał się najlepszy na drugim piątkowym treningu Grand Prix Rosji.
skrót treningu

W pierwszej sesji Mercedes nie pokazał na co go stać, nie używając hipermiękkich opon. Po południu założył je swoim kierowcom, a ci zostawili w tyle rywali.
Lewis Hamilton i Valtteri BottasLewis Hamilton
Hamilton zbliżył się na 0,191 sekundy do ustanowionego zeszłego roku przez Sebastiana Vettela rekordu toru Sochi Autodrom. Brytyjczyk wykręcił czas 1:33,385.

Valtteri Bottas zajął 2. miejsce ze stratą 0,199 sekundy. Triumfator poprzedniej edycji GP Rosji wyjechał na pobocze na swoim okrążeniu.

Kolejną siłą w stawce okazał się Red Bull. Ale Max Verstappen i Daniel Ricciardo ustąpili Hamiltonowi o blisko pół sekundy.

Rozczarowało Ferrari. Najszybszy przed południem Sebastian Vettel tym razem uplasował się na 5. pozycji, ze stratą 0,543 sekundy. Niemiec dodatkowo się obrócił.
Sebastian VettelSebastian Vettel
Kimi Raikkonen był wolniejszy niż Hamilton aż o sekundę.

Z reszty stawki najwyżej sklasyfikowano Sergio Pereza, który wrócił do bolidu Force India po pożyczeniu go na pierwszy trening kierowcy rezerwowemu i testowemu ekipy Nicholasowi Latifiemu.

Meksykanin zajął 7. miejsce okazując się szybszy o 0,015 sekundy od Pierre'a Gasly'ego (Toro Rosso).
W pierwszej dziesiątce widnieją jeszcze Esteban Ocon (Force India) i Marcus Ericsson (Sauber). Drugi z wymienionych odzyskał samochód od Antonio Giovinazziego.

Kierowcy Williamsa byli najwolniejsi. Występujący przed własną publicznością Siergiej Sirotkin zajął przedostatnią lokatę, Lance Stroll znowu wylądował na ostatniej.