Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Niemiec - 3. trening: Rosberg odjeżdża Hamiltonowi
GP Niemiec - 3. trening: Rosberg odjeżdża Hamiltonowi

2014-07-19 - G. Filiks     Tagi: Hamilton, Rosberg, Wyniki, Hockenheim, Formuła 1, Mercedes, Grand Prix, Niemcy, Trening
Nico Rosberg okazał się aż o 0.6 sekundy szybszy niż Lewis Hamilton na ostatnim treningu przed kwalifikacjami Formuły 1 do Grand Prix Niemiec.

W piątek zespołowi partnerzy z Mercedesa oraz rywale w walce o tytuł mistrza świata prezentowali bardzo wyrównane tempo, lecz w sobotę rano Hamilton nie zdołał pokonać tak dobrego okrążenia jak Rosberg i został daleko za liderem klasyfikacji generalnej, który przy użyciu supermiękkiego wykręcił czas 1:17.779.
GP Niemiec - 3. trening: Rosberg odjeżdża HamiltonowiGP Niemiec - 3. trening: Rosberg odjeżdża Hamiltonowi
Hamilton mimo dużej straty zajął drugie miejsce, ale o włos. Trzeci Fernando Alonso samochodem Ferrari uzyskał rezultat gorszy od wyniku Brytyjczyka o zaledwie cztery tysięczne sekundy.

Zanim założył supermiękkie opony, Alonso obrócił bolid na twardszych w zakręcie nr 8.
Pozycje 4-5 przypadły reprezentantom Williamsa, u którego Felipe Massa był nieznacznie lepszy niż Valtteri Bottas. Na krótkim przejeździe, ponieważ na długim to Fin pokonywał Brazylijczyka.

Szóste miejsce wywalczył Kevin Magnussen w poprawionym McLarenie. Jednak drugi kierowca brytyjskiej stajni Jenson Button po tym, jak też otrzymał nowe "radykalne" skrzydło do modelu MP4-29, zajął dopiero 13. miejsce. Były mistrz świata pojechał wolniej od teamowego kolegi o ponad 0.7 sekundy zmagając się z blokowaniem hamulców.
Ze swoimi bolidami walczyli także zawodnicy Red Bulla. Daniel Ricciardo, który wczoraj deptał Mercedesom po piętach, teraz stracił do Rosberga prawie sekundę i był tylko 7. Mistrza świata Sebastiana Vettela sklasyfikowano dwie pozycje niżej.

Między kierowcami Czerwonych Byków uplasował się Kimi Raikkonen. Czołową dziesiątkę zamknął Nico Hulkenberg.