Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Niemiec 2018 - ustawienie na starcie wyścigu (aktualizacja)
GP Niemiec 2018 - ustawienie na starcie wyścigu

GP Niemiec 2018 - ustawienie na starcie wyścigu (aktualizacja)

Prezentujemy ustawienie na starcie dzisiejszego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Niemiec na torze Hockenheimring.

Daniel Ricciardo został cofnięty na koniec stawki za przekroczenie limitu podzespołów jednostki napędowej na sezon. Jako że jego wynik w kwalifikacjach i tak nie miał żadnego znaczenia, kierowca Red Bulla wczoraj odpuścił sobie walkę w Q2 i zajął 15. miejsce. Kara zepchnie go więc o 5 pozycji, na 20. pole.
GP Niemiec 2018 - ustawienie na starcie wyściguGP Niemiec 2018 - ustawienie na starcie wyścigu
Oprócz Australijczyka z odległego pola wyruszy jeszcze jeden zawodnik z czołówki - mistrz świata Lewis Hamilton. As Mercedesa miał awarię bolidu w kwalifikacjach i rozpocznie zmagania z 14. lokaty.

Na pole position wjedzie lider klasyfikacji generalnej sezonu i reprezentant gospodarzy Sebastian Vettel. Obok niego ustawi się Valtteri Bottas.

Początek wyścigu o godzinie 15:10 polskiego czasu. Transmisja tradycyjnie na kanale Eleven Sports 1.

AKTUALIZACJA: Identyczną karę jak Ricciardo dostał jeszcze Pierre Gasly. Za to samo naruszenie przepisów. Kierowcy Toro Rosso wymieniono cały silnik. Francuz został cofnięty z 16. na 20. pole. Oznacza to, że Ricciardo wystartuje z 19.