Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Kanady - 1. trening: Hamilton najszybszy
GP Kanady - 1. trening: Hamilton najszybszy

2017-06-09 - G. Filiks     Tagi: Trening F1, Grand Prix, Mercedes, Wyniki, Formuła 1, Montreal, Hamilton, Kanada
Lewis Hamilton uzyskał najlepszy czas okrążenia na pierwszym treningu Formuły Jeden w Kanadzie.
Skrót treningu

Kierowca Mercedesa, który może pochwalić się pięcioma zwycięstwami na półulicznym torze w Montrealu, pokonał jego okrążenie w czasie 1:13,809 i wyprzedził o 0,198 sekundy lidera klasyfikacji generalnej sezonu Sebastiana Vettela (Ferrari).
GP Kanady - 1. trening: Hamilton najszybszyGP Kanady - 1. trening: Hamilton najszybszy

Następne dwie pozycje zajęli zespołowi partnerzy Brytyjczyka oraz Niemca - odpowiednio Valtteri Bottas i Kimi Raikkonen.

Vettel oraz Raikkonen obrócili się na nienagumowanej i zakurzonej nawierzchni. Zresztą nie tylko oni.

W pewnym momencie wpadł w poślizg też Hamilton, ale zdołał opanować bolid. Z kolei Bottas zblokował koło podczas zjeżdżania do boksów, mocno spłaszczył oponę i nie dokończył zajęć.
Trzecią siłą w tabeli wyników nie jest Red Bull, a Force India - piąta lokata przypadła Sergio Perezowi, szósta Estebanowi Oconowi.

Max Verstappen musiał zadowolić się siódmym miejscem, a Daniel Ricciardo dziewiątym, ale Holender i Australijczyk uzyskali swoje rezultaty nie na oponach ultramiękkich, a mniej przyczepnych supermiękkich.

Niemniej Ricciardo pojechał wolniej od dziewiątego Felipe Massy, choć zawodnik Williamsa też nie skorzystał z najlepszej mieszanki.

Czołową dziesiątkę uzupełnił Daniił Kwiat (Toro Rosso).

Poza najszybszą szóstką jeszcze jedynie kierowcy duetu McLaren-Honda - Fernando Alonso i Stoffel Vandoorne - pokonali swoje najlepsze okrążenie na ultramiękkim ogumieniu.

Vandoorne znalazł się na 11. miejscu, natomiast Alonso wracający do F1 po ominięciu GP Monako i debiucie w Indianapolis 500 znowu został zatrzymany przez awarię samochodu. Hiszpanowi zepsuło się auto kwadrans przed końcem sesji.

Zanim do tego doszło, były dwukrotny mistrz świata długo był bez czasu okrążenia. Ostatecznie został sklasyfikowany na 16. pozycji.

Największego pecha miał jego rodak Carlos Sainz Jr, którego wóz odmówił posłuszeństwa od razu na pierwszym okrążeniu. Kierowca Toro Rosso zatrzymał się na poboczu dymiącym pojazdem.

Występujący u siebie Lance Stroll mocno narzekał przez radio na bolid i pojechał o 1,207 sekundy wolniej niż Massa, ale i tak był szybszy od sześciu zawodników. W tym od obu reprezentantów rozczarowującego Renault.