Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Hiszpanii - 3. trening: Dublet Ferrari
GP Hiszpanii - 3. trening: Dublet Ferrari

2017-05-13 - G. Filiks     Tagi: Barcelona, Ferrari, Raikkonen, Vettel, Wyniki, Formuła 1, Hiszpania, Grand Prix, Trening F1
Ferrari prześcignęło Mercedesa na ostatnim treningu przed kwalifikacjami Formuły 1 do GP Hiszpanii.

Po dwóch dubletach Srebrnych Strzał w piątek, teraz to Scuderia zajęła dwa pierwsze miejsca. Najszybszy był Kimi Raikkonen. Fin pokonał okrążenie toru Barcelona-Catalunya w czasie 1:20,214.
GP Hiszpanii - 3. trening: Dublet FerrariGP Hiszpanii - 3. trening: Dublet Ferrari
Lider klasyfikacji generalnej sezonu Sebastian Vettel pojechał wolniej o 0,242 sekundy.

Dyktujący tempo w obu wczorajszych sesjach Lewis Hamilton tym razem zajął 3. miejsce ze stratą 0,381 sekundy.

Drugi zawodnik Mercedesa Valtteri Bottas ruszył do akcji dopiero pod koniec zajęć. W bolidzie zwycięzcy ostatniego wyścigu usuwano nocą usterkę elektryki, ponadto w trakcie ponownego składania mu silnika wykryto mały wyciek wody. W związku z tym 27-latkowi zamontowano z powrotem starą jednostkę napędową (niemającą najnowszych zmian opracowanych dla poprawy niezawodności).
Gdy wreszcie samochód został przygotowany do jazdy, Bottas pokonał nim 7 okrążeń. Najszybsze był wolniejsze od kółka Raikkonena o 0,654 sekundy.

Tylko 7 okrążeń zaliczył też Vettel. Dziesięć minut przed finiszem sesji Niemiec drugi raz w tym Grand Prix zatrzymał się na wyjeździe z alei serwisowej.
Na pozycjach 5-6 pozostali kierowcy Red Bulla - Max Verstappen i Daniel Ricciardo.

Na 7. lokacie ponownie zameldował się Nico Hulkenberg. Jego partner z Renault Jolyon Palmer został przyblokowany przez Kevina Magnussena i skończył trening z rezultatem gorszym od wyniku Niemca o ponad sekundę.

Czołową dziesiątkę uzupełnili Felipe Massa (Williams) oraz obaj reprezentanci gospodarzy - Carlos Sainz Jr (Toro Rosso) i Fernando Alonso (McLaren-Honda).

Dla Alonso to duży sukces po fatalnym piątku.
Ponownie wszyscy bez wyjątku uzyskali swój najlepszy czas na miękkich oponach.