Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Brazylii - 3. trening: Ofensywa Vettela
Sebastian Vettel

GP Brazylii - 3. trening: Ofensywa Vettela

2018-11-10 - G. Filiks     Tagi: Wyniki, Formuła 1, Vettel, Interlagos, Ferrari, Brazylia, Grand Prix, Trening F1
Sebastian Vettel wyszedł na prowadzenie w Formule 1 podczas ostatniego treningu w Brazylii.
GP Brazylii - skrót trzeciego treningu

Kierowca Ferrari zajął pierwsze miejsce uzyskując świetny rezultat - 1:07,948. To nowy rekord toru Interlagos.
Sebastian VettelSebastian Vettel
Niemiec pobił o 0,374 sekundy najlepszy wynik z zeszłorocznych kwalifikacji na tym obiekcie i o blisko sekundę najlepszy czas z wczorajszego dnia.

Drugie miejsce zajął mistrz świata Lewis Hamilton, ze stratą 0,217 sekundy. Zawodnik Mercedesa mówił przez radio, że nie przygotował odpowiednio opon na decydujące okrążenie. Potem jeszcze spróbował się poprawić, ale nie dał rady.
Lewis HamiltonLewis Hamilton
Brytyjczyk dodatkowo miał problemy z samym bolidem, który mu dymił. Według Mercedesa nie była to jednak żadna wielka usterka. Za zjawisko odpowiadało podobno tylko poluzowanie/odłączenie się przewodu odpowietrzającego.

Trzecia pozycja przypadła Valtteriemu Bottasowi (Mercedes). Najszybszy kierowca piątku tym razem zanotował półsekundową stratę. Podobny rezultat ustanowił drugi Fin w stawce, Kimi Raikkonen (Ferrari). "Iceman" uplasował się na czwartej lokacie.
Kierowcy Red Bulla - Max Verstappen i Daniel Ricciardo - znaleźli się na miejscach 5-6. Wczoraj duet Czerwonych Byków prezentował się nadspodziewanie dobrze, ale dzisiaj został w tyle. Vettel zdystansował Holendra na 0,785 sekundy, a Australijczyka na 0,840 sekundy.

Z reszty stawki ponownie najlepszy był Haas. Ale tym razem siódme miejsce zajął Kevin Magnussen. Drugiemu zawodnikowi stajni Romainowi Grosjeanowi musiało wystarczyć ósme.
Stoffel VandoorneStoffel Vandoorne
Na dziewiątym widnieje Pierre Gasly (Toro Rosso), a na dziesiątym Charles Leclerc (Sauber).

Najwolniejszy okazał się Stoffel Vandoorne. Kierowca McLarena do tego zderzył się z ptakiem.

Z kolei Sergio Perez o mało co nie potrącił fotografa w boksach. Zawodnik Force India poza tym też uplasował się nisko - na przedostatniej pozycji. Pod koniec zgłaszał przez radio, że przeszkodziły mu inne bolidy na torze.

Przyblokowany został także Gasly. Przez Estebana Ocona.