Formuła 1  »  Aktualności F1  »  GP Bahrajnu - 1. trening: Rosberg pół sekundy przed Hamiltonem
GP Bahrajnu - 1. trening: Rosberg pół sekundy przed Hamiltonem

2016-04-01 - G. Filiks     Tagi: Bahrajn, Sakhir, Mercedes, Formuła 1, Grand Prix, Trening F1, Wyniki, Rosberg
Nico Rosberg i Mercedes zdominowali pierwszy trening Formuły 1 podczas Grand Prix Bahrajnu.

Niepokonany od czterech wyścigów Niemiec zdystansował zespołowego partnera oraz mistrza świata Lewisa Hamiltona na pół sekundy, a kolejnego kierowcę już na blisko dwie.

Rosberg na miękkich oponach wykręcił znakomity czas 1:32,294, lepszy o 0,276 sekundy od rezultatu, którym Hamilton zdobył pole position na torze Sakhir w zeszłym roku.
GP Bahrajnu - 1. trening: Rosberg pół sekundy przed HamiltonemGP Bahrajnu - 1. trening: Rosberg pół sekundy przed Hamiltonem
Najszybszy za dwójką Mercedesa był Kimi Raikkonen z Ferrari, który stracił do Rosberga dokładnie 1,834 sekundy.

Następne dwie pozycje zajęli zawodnicy Red Bulla - Daniel Ricciardo i Daniił Kwiat.

Szósta lokata przypadła Nico Hulkenbergowi z Force India. Za nim uplasował się duet Toro Rosso - Carlos Sainz Jr i odrobinę wolniejszy Max Verstappen.

Znów zaimponował Romain Grosjean z nowej ekipy Haas, notując 9. czas. Aczkolwiek w pewnym momencie bolid Amerykanów zgubił kawałek karoserii.

Czołową dziesiątkę zamknął Felipe Massa z Williamsa, jak zespołowy partner Valtteri Bottas walczący z bolidem.

Sebastian Vettel drugim autem Ferrari zajął dopiero 11. miejsce, ale nie skorzystał z miękkiej mieszanki. Był najszybszy na pośredniej.
Debiutujący w F1 w zastępstwie za kontuzjowanego Fernando Alonso rezerwowy zespołu McLaren-Honda i mistrz serii GP2 - Stoffel Vandoorne został sklasyfikowany tylko na 18. miejscu. Pojechał prawie sekundę wolniej niż drugi kierowca teamu Jenson Button, który uplasował się cztery oczka wyżej.

Button w połowie sesji był na 3. pozycji, lecz później spadł o 11 lokat.

Inny nowicjusz, kierowca rozwojowy Force India - Alfonso Celis Junior zajął przedostatnie, 21. miejsce, będąc lepszym jedynie od Rio Haryanto z Manora. Meksykanin, który na resztę weekendu odda bolid Sergio Perezowi, wyraźnie się z nim zmagał i w pewnym momencie wypadł z drugiego zakrętu.

Obok Rosberga czy Grosjeana, wywarł wrażenie jeszcze drugi zawodnik Manora - Pascal Wehrlein. Mistrz serii DTM okazał się szybszy od pięciu rywali i to na pośrednim ogumieniu. Pobił na nim Vandoorne'a o 0,021 sekundy, a Haryanto o 1,343 sekundy.