Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Force India: Di Resta w bolidzie Red Bulla byłby mistrzem świata
Force India: Di Resta w bolidzie Red Bulla byłby mistrzem świata

2013-04-28 - G. Filiks     Tagi: Red Bull, Vettel, di Resta, Bob Fernley
Mając wyścigówkę Red Bulla, Paul di Resta tak jak Sebastian Vettel „absolutnie" potrafiłby zdobyć nią mistrzostwo świata Formuły 1, twierdzi wiceszef Force India - Bob Fernley.

Di Resta tydzień temu w Bahrajnie bolidem Force India toczył rywalizację o czołowe lokaty z zawodnikami Mercedesa, czy Lotusa. Przez większość wyścigu jechał pośród pierwszej trójki, ale w końcówce został wypchnięty na czwarte miejsce i nie zdobył pierwszego podium w karierze.
Force India: Di Resta w bolidzie Red Bulla byłby mistrzem świataForce India: Di Resta w bolidzie Red Bulla byłby mistrzem świata
Mając możliwość obserwowania di Resty z bliska, Fernley jest przekonany, że gdyby dysponował odpowiednim samochodem, jego kierowca byłby regularnym gościem na podium, a ostatecznie czempionem królowej sportów motorowych.

„Absolutnie".
- odparł wiceszef Force India spytany przez telewizję Sky Sports, czy którymś z ostatnich bolidów Red Bulla di Resta potrafiłby wywalczyć tytuł. Fernley poszedł jeszcze dalej stwierdzając, że Czerwone Byki konstruują tak dobre auta, iż sukcesy Vettela powtórzyłaby nimi połowa stawki kierowców.

„Nie ma powodu, aby Paul miałby nie zdobyć w tych bolidach mistrzostwa. Ale też wielu innych zawodników".
- mówił. „Prawdopodobnie co najmniej 50% dzisiejszej stawki kierowców dostając właściwy samochód i pakiet, sięgnęłoby po mistrzostwo świata. Mamy tutaj przecież sporo klasowych zawodników".
Vettel za sterami Red Bulla zmiażdżył rywali podczas GP Bahrajnu, odnosząc bardzo pewne zwycięstwo.

Di Resta był zespołowym partnerem Niemca w 2006 roku w Formule 3 Euro Series. Zdobył 11 punktów więcej od niego i został mistrzem serii.