Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
Ferrari jest oburzone wyrokiem FIA

Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA

2007-07-27 - W. Nogalski     Tagi:
Ferrari określiło wyrok FIA w sprawie szpiegostwa przemysłowego, jakiego dopuścił się zespół McLaren Mercedes jako niezrozumiały. Pomimo, że McLaren został uznany winnym, żadna kara nie została nałożona na zespół.

FIA stwierdziła, że nie ma wystarczających dowodów na to, że McLaren uzyskał przewagę dzięki tajnym dokumentom znalezionym w domu głównego projektanta - Mike’a Coughlana. Stwierdzono jednak, że McLaren jest winny złamania artykułu 151c Międzynarodowego Kodeksu Sportowego.

„Ferrari chciałoby podkreślić, że zespół Vodafone McLaren Mercedes został uznany winnym przez FIA”, czytamy w oficjalnym oświadczeniu zespołu. „I właśnie dlatego sądzimy, że werdykt jest niezrozumiały - pomimo złamania podstawowych zasad, nie zostały nałożone żadne sankcje. Wyrok jest oznaką nieszczerego zachowania w Formule 1 i stanowi poważny, i niebezpieczny precedens.”

„Decyzja Światowej Rady Sportów Motorowych oznacza, że posiadanie tajnych danych zdobytych w sposób nielegalny w przeciągu kilku miesięcy nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji.”

„Fakt iż zespół Vodafone McLaren Mercedes posiadał takie informacje został ujawniony zupełnie przypadkowo. Gdyby nie to, zespół w dalszym ciągu dysponowałby tymi dokumentami. Cała sprawa jest tym bardziej poważna, ponieważ miała miejsce w Formule 1 - sporcie, w którym najmniejsze detale robią ogromną różnicę.”
„Ferrari uważa, że werdykt jest bardzo niekorzystnie wpływa na wiarygodność Formuły 1. Ferrari w dalszym ciągu będzie podejmować kroki prawne zarówno we Włoszech jak i w Wielkiej Brytanii.”

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: Autosport

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
9

Komentarze do:

Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA

Michał
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
Michał 2007-07-27 10:26
I w tym momencie się w 100% zgadzam z prawnikami Ferrari
hasoo
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
hasoo 2007-07-27 10:37
Nigdy nie lubiłem Ferrari, choć lubię Kimiego, ale przynajmniej do końca sezonie będę kibicował czerwonym, bo kumu innemu? McLarenowi? Nie, dziękuję. (kibicuję też Super Aguri ale to inna bajka :-) ).
gustav
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
gustav 2007-07-27 10:54
hmmm Kubicy ? :-)
hasoo
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
hasoo 2007-07-27 11:15
Kubicy tak, BMW jakoś niekoniecznie. Mi się marzy team Audi F1 :-)
Nogal
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
Nogal 2007-07-27 11:22
Dla mnie decyzja FIA jest skandaliczna. Szkoda by bylo, gdyby zdyskwalifikowali McLarena z całego sezonu, ale symboliczna kara w postaci wykluczenia McLarena z np. dwoch wyscigow na pewno pozytywnie by wplynela na show :-)
Michał
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
Michał 2007-07-27 11:29
Z Audi było by ciekawie. Od 2008 roku będziemy mieli Prodrive F1. Prodrive będzie kupował podwozie od innej stajni, kiedyś miałbyć to McLaren, teraz ponoć inna firma. Dołączy do nich jeszcze jeden sponsor, budżet ma się zamknąć w 100milionach $$ na rok. Szefem zespołu ma być David Richards, planują w pierwszym sezonie 8 miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Osobiście to im będę kibicował ;-)
Nogal
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
Nogal 2007-07-27 11:36
Audi wejdzie do F1 jak wprowadzą diesle ;-)
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
koki 2007-07-27 14:13
No i co za różnica, że nie ma dowodów, że skorzystali z tych informacji. Jak mnie ktoś złapie na ściąganiu na kolokwium, to nie sprawdza, czy skorzystałem na ściąganiu, czy nie, tylko wyprasza mnie z sali. Tak samo powinno być z McLarenem. Przynajmniej powinni im anulować punkty z tego sezonu, bo jak wygrają klasyfikację konstruktorów, to będzie to zwycięstwo nieuczciwe. Kierowców aż tak bym nie ukarał, ale ban z 2 następnych GP myślę, że byłby fair.
Rysiek
Ferrari zbulwersowane werdyktem FIA
Rysiek 2007-07-27 14:17
no niestety paranoiczny werdykt, bo to dokladnie tak, jakby nie karac za kradziez samochodu dlatego, ze nie ma dowodow, ze ujechal nim zlodziej 100km, albo nie karaz za kradziez telewizora, jesli nie ma dowodów, ze go zlodziej wlaczyl do pradu..eh