Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Ferrari wzięło pod skrzydła syna Montoi
Ferrari wzięło pod skrzydła syna Montoi

Ferrari wzięło pod skrzydła syna Montoi

2018-02-08 - G. Filiks     Tagi: Montoya, Ferrari
Pamiętacie jeszcze starty w Formule 1 barwnego i szybkiego Juana Pablo Montoi? Kolumbijczyk przerwał karierę w mistrzostwach w połowie sezonu 2006 i już jej nie wznowił. Co powiecie na to, aby kiedyś do królowej sportów motorowych zawitał jego syn?

Niejaki Sebastian Montoya - bo o niego chodzi - właśnie został nowym członkiem Akademii Kierowców Ferrari. To niewątpliwie wielka szansa dla 12-latka, jeżdżącego jeszcze w kartingu. W tym roku ze wsparciem słynnej włoskiej marki i utytułowanego zespołu Tony Kart młody Montoya ruszy na podbój Kartingowych Mistrzostw Europy w juniorskiej kategorii OKJ. Trzymamy kciuki.

Przypomnijmy, że Akademia Kierowców Ferrari ma pod swoimi skrzydłami dwóch innych potomków byłych kierowców F1 - Giuliano Alesiego i Enzo Fittipaldiego. Pierwszy jest synem Jeana Alesiego (startował dla Ferrari w latach 90.), drugi wnukiem dwukrotnego mistrza świata z lat 70. Emersona Fittipaldiego. Giuliano Alesi w zeszłym roku zajął 5. miejsce w serii GP3, a Enzo Fittipaldi był 11. we Włoskiej Formule 4.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Tesla prezentuje Dog Mode


źródło: fot. instagram.com/jpmonty2

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ferrari wzięło pod skrzydła syna Montoi