Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Button pościga się z Guyem Martinem podczas GP Wielkiej Brytanii
Button pościga się z Guyem Martinem podczas GP Wielkiej Brytanii

Button pościga się z Guyem Martinem podczas GP Wielkiej Brytanii

2018-06-13 - G. Filiks     Tagi: Silverstone, Wielka Brytania, Williams, Formuła 1, Bolid F1, Guy Martin, Button
Wyścig pomiędzy Jensonem Buttonem i Guyem Martinem będzie dodatkową atrakcją lipcowych zawodów Formuły 1 w Wielkiej Brytanii.

Button to mistrz świata F1 z 2009 roku, natomiast Martin jest wielokrotnym uczestnikiem słynnych, arcyniebezpiecznych wyścigów motocyklowych Isle of Man TT.
Button pościga się z Guyem Martinem podczas GP Wielkiej BrytaniiButton pościga się z Guyem Martinem podczas GP Wielkiej Brytanii
Za niespełna miesiąc będą się ze sobą ścigać na torze Silverstone dla brytyjskiej telewizji Channel 4. Kultowymi bolidami Williamsa.

Button dosiądzie model FW08B, który ma sześć kół. Samochód został skonstruowany na sezon 1983, ale FIA zabroniła rywalizowania nim.

Martin wskoczy zaś do modelu FW08C, który trzydzieści pięć lat temu prowadził Ayrton Senna podczas swojego pierwszego testu w Formule 1. Poza tym wcześniej Keke Rosberg wygrał tym autem GP Monako.

„Czuję, że jestem w dobrym towarzystwie, mając Williamsa FW08C". - komentuje Martin. „To pierwszy bolid F1, którym jeździł wielki Ayrton Senna. Poza tym wygrał GP Monako 1983".

„Było prawdziwym przywilejem pracować z Williamsem nad przywróceniem tego kultowego kawałka historii motoryzacji do życia".
„Jenson może być mistrzem świata, ale jeżeli dysponujesz takim zachwycającym pojazdem jak ten, wszystko jest możliwe".

To nie pierwszy kontakt Martina z F1 i Williamsem. W zeszłorocznym GP Belgii wcielił się w rolę mechanika teamu wchodzącego w skład załogi obsługującej pit-stopy.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID - pokaz rozgrywki


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Button pościga się z Guyem Martinem podczas GP Wielkiej Brytanii