Formuła 1  »  Aktualności F1  »  Bolid Saubera ujawniony
Bolid Saubera ujawniony

Bolid Saubera ujawniony

2017-02-20 - G. Filiks     Tagi: Sauber, Bolid F1, Formuła 1, Prezentacje F1
Sauber zaprezentował swój bolid Formuły Jeden na sezon 2017.

Samochód szwajcarskiej stajni jest drugim pojazdem F1 nowej generacji pokazanym światu, po maszynie Williamsa.

Pomijając cechy narzucone przez zmiany w przepisach technicznych mistrzostw, model C36 tak jak bolid Williamsa posiada tzw. "płetwę rekina" na pokrywie silnika, czy wystającą końcówkę nosa.
Bolid Saubera ujawnionyBolid Saubera ujawniony
Sauber również zmienił barwy. Auto jest niebiesko-biało-złote. Zwraca uwagę także małą liczbą naklejek sponsorów. Na pokrywie silnika umieszczono napis "25 years in Formula One" z okazji ćwierćwiecza startów zespołu w królowej sportów motorowych.

Bolid będzie napędzany zeszłorocznym silnikiem Ferrari. Sauber przekonuje, że to dla niego korzystne rozwiązanie, ponieważ stara jednostka napędowa jest znana i sprawdzona, ponadto nie czekając na parametry nowej wersji motoru zespół mógł rozpocząć wcześniej niektóre prace nad samochodem.
Bolid Saubera ujawnionyBolid Saubera ujawniony
Nowy dyrektor techniczny Saubera - Jorg Zander powiedział dodatkowo, że ekipa „położyła większy nacisk na stabilność aerodynamiki zamiast maksymalizować docisk".

Zespół z Hinwil zakończył sezon 2016 na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej konstruktorów, czyli przedostatnim. Pokonał Manora, który przez to upadł i nie przystąpi do tegorocznej rywalizacji.
Jedyne 2 punkty Saubera w ubiegłorocznym sezonie wywalczył Felipe Nasr. Mimo tego team zwolnił Brazylijczyka, gdy ten stracił sponsoring banku Banco do Brasil.

W jego miejsce przyszedł były kierowca Manora i protegowany Mercedesa - Pascal Wehrlein. Niemiec bądź co bądź nabawił się kontuzji w wypadku podczas styczniowych zawodów Race of Champions i opuści co najmniej pierwszą turę zimowych testów. Zastąpi go rezerwowy Ferrari - Antonio Giovinazzi.Drugim zawodnikiem stajni pozostał Marcus Ericsson.
Prezentacje bolidów Formuły 1 na sezon 2017
ZespółData/Link do prezentacji
Williams
LINK
Sauber

Renault 21 lutego
Force India
22 lutego
Mercedes
23 lutego
Ferrari
24 lutego
McLaren-Honda
24 lutego
Red Bull
26 lutego
Toro Rosso
26 lutego
Haas
26 lutego
Początek przedsezonowych testów dokładnie za tydzień.



Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bolid Saubera ujawniony