Bahrajn: Ferrari przed Renault
Ostatniego dnia testów w Bahrajnie po raz kolejny Felipe Massa udowodnił, że Ferrari będzie głównym faworytem do wygrania rozpoczynającego sezon Grand Prix Australii, które odbędzie się już za dwa tygodnie.
W tym tygodniu Brazylijczyk nie dał szans rywalom osiągając najlepszy czas każdego dnia - tym razem jako pierwszy w historii pokonał jedno okrążenia toru Sakhir poniżej jednej minuty i trzydziestu sekund. Rekord został jednak ustanowiony z rana podczas symulacji kwalifikacji, gdy niskie temperatury najbardziej sprzyjają osiągnięciu dobrego czasu.
Massa testował tylko przed południem przeprowadzając ostatnie sprawdzenia najnowszego pakietu aerodynamicznego i zdołał pokonać zaledwie 45 okrążeń. Kimi Raikkonen w drugim Ferrari F2007 pokonał 77 okrążeń i ostatecznie był czwarty.
Po raz pierwszy w tym roku zespół Renault pokazał prawdziwą szybkość drzemiącą w bolidzie R27 - Heikki Kovalainen i Giancarlo Fisichella zakończyli dzień odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Kovalainen pokonał 61 okrążeń i spędził dzień ‘dopieszczając’ ustawienia Renault R27. Fisichella przeprowadzał próbne starty, jednak awaria spowodowała, że Włoch zakończył dzień przedwcześnie.
Mistrz świata Fernando Alonso był dziś piąty - zaledwie jedną setną sekundy za Raikkonenem. W drugim McLarenie MP4-22 pojawił się Pedro de la Rosa, który uplasował się na siódmej pozycji. Obaj kierowcy kontynuowali pracę nad ustawieniami samochodu oraz aerodynamiką. Rubens Barrichello w Hondzie osiągnął szósty czas dnia, Jenson Button był zaledwie czternasty.
Najbardziej pracowitym kierowcą na torze był Scott Speed w bolidzie Toro Rosso STR2 - Amerykanin pokonał aż 124 okrążenia i ukończył dzień na doskonałym ósmym miejscu - czyżby kombinacja podwozia Adriana Neweya z silnikiem Ferrari była lepsza od takiego samego nadwozia z silnikiem Renault?
„Test nie był bezproblemowy i kilka rzeczy musimy jeszcze poprawić, ale nie da się ukryć, że poczyniliśmy postępy”, powiedział Christian Horner, szef zespołu Red Bull. „W przyszłym tygodniu będziemy dodatkowo testować na Magny-Cours przez dwa dni i będziemy sprawdzać nowy pakiet aerodynamiczny bolidu Red Bull RB3, który będzie użyty podczas wyścigu w Melbourne.”
Nick Heidfeld był dziś najszybszym kierowcą zespołu BMW-Sauber - Niemiec był dziesiąty, a Robert Kubica dwunasty. Zespół zakończył dziś program testów zimowych i obaj kierowcy przeprowadzili ostatnie sprawdzenia elementów aerodynamicznych i alternatywnych ustawień bolidu.
„Dziś byliśmy w stanie ostatecznie sprawdzić system chłodzenia i charakterystykę opon w wysokich temperaturach. Przetestowaliśmy również cały samochód w warunkach, które są bardzo prawdopodobne podczas pierwszych trzech wyścigów sezonu”, tłumaczył Dyrektor Techniczny zespołu BMW-Sauber - Willy Rampf.
„Pracując nad każdym najdrobniejszym detalem mamy nadzieję, że będziemy niezawodni również w Melbourne.”
Ralf Schumacher i Franck Montagny w Toyotach zakończyli dzień odpowiednio na trzynastej i piętnastej pozycji. Takuma Sato w przejściowym bolidzie Super Aguri pokonał 53 okrążenia i był szesnasty.
| Bahrajn 01.03.2007: | ||||
|---|---|---|---|---|
| Kierowca | Zespół | Czas | Ilość okrązeń | |
| 1. | F.Massa | Ferrari | 1:29.989 | 45 |
| 2. | H.Kovalainen | Renault | 1:30.384 | 61 |
| 3. | G.Fisichella | Renault | 1:30.498 | 64 |
| 4. | K.Raikkonen | Ferrari | 1:30.534 | 77 |
| 5. | F.Alonso | McLaren-Mercedes | 1:30.564 | 113 |
| 6. | R.Barrichello | Honda | 1:31.067 | 118 |
| 7. | P.De la Rosa | McLaren-Mercedes | 1:31.354 | 90 |
| 8. | S.Speed | Toro Rosso-Ferrari | 1:31.500 | 124 |
| 9. | D.Coulthard | Red Bull-Renault | 1:31.589 | 66 |
| 10. | N.Heidfeld | BMW Sauber | 1:31.720 | 83 |
| 11. | M.Webber | Red Bull-Renault | 1:31.742 | 92 |
| 12. | R.Kubica | BMW Sauber | 1:31.751 | 98 |
| 13. | R.Schumacher | Toyota | 1:31.791 | 81 |
| 14. | J.Button | Honda | 1:31.837 | 97 |
| 15. | F.Montagny | Toyota | 1:32.264 | 119 |
| 16. | T.Sato | Super Aguri-Honda | 1:33.357 | 53 |

Dodaj komentarz
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

