Alonso jechał uszkodzonym bolidem?
Dwukrotny mistrz świata Fernando Alonso twierdzi, że za jego niezbyt udanym występem w Grand Prix Bahrajnu mogą stać uszkodzenia bolidu powstałe wskutek … lampy, która spadła na bolid w boksach.
Przed pierwszym sobotnim treningiem przednie skrzydło w McLarenie Alonso zostało wymienione, po tym jak w nocy jedna z ciężkich lamp sufitowych spadła na bolid Hiszpana.
Pomimo, że sam zespół zbagatelizował zajście, Alonso w wywiadzie dla włoskiego dziennika Gazzetta dello Sport zasugerował jakoby powstałe uszkodzenia miały wpływ na prowadzenie bolidu.
„Możliwe, że popełniono błąd przy naprawie bolidu. Prawda jest jednak taka, że od tego momentu samochód bardzo dziwnie się zachowywał.”
„Nie byłem w stanie wyczuć różnicy pomiędzy oponami twardymi, a średnimi. Gdybym jechał na oponach deszczowych, też pewnie nie odczułbym różnicy…”
Dodaj komentarz
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

